Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- maj 2017 -

 

 

     Honorowy jak Sławomir Neumann. Krótka historia o tym, jak poseł od "smoleńskiej mogiły" przegrał zakład i nie oddał pieniędzy

Mimo tego, iż Sławomir Neumann przegrał w lutym słynny "zakład o budżet" z Pawłem Szałamachą, to pieniędzy (10 tys. zł) do dzisiaj nie oddał. Arogancja i bezczelność przewodniczącego klubu parlamentarnego PO są na tyle silne, że nie tylko nie zamierza oddawać pieniędzy (nawet na cele charytatywne), ale wręcz sugeruje, iż to on wygrał zakład, a co za tym idzie - 10 tys. zł powinien zapłacić Szałamacha! W tym kontekście nie powinno nas dziwić, że słowa o "zbiorowym grobie" dla ofiar katastrofy smoleńskiej padły akurat z jego ust.

(31/05/2017)

 

     Wydatki na obronność rzędu 2 proc. PKB to nadal fikcja! Statystyki MON są sztucznie zawyżane przez koszty wojskowych emerytur

Polska jako jedno z nielicznych państw NATO wydaje minimum 2 proc. PKB na obronność? Często słyszymy to z ust polityków różnych opcji. Niestety jest to fikcja. Statystyki dotyczące wydatków na obronność są bowiem sztucznie zawyżane kosztami wypłat emerytur dla blisko 120 tys. byłych wojskowych. Gdyby nie ten zabieg zahaczający o "kreatywną księgowość", wydatki naszego kraju na armię i obronność spadłyby do poziomu zaledwie 1,7 proc. PKB, a Polska nie mogłaby stawiać się w jednej linii z USA i Wlk. Brytanią, jako państwo wzorowo wypełniające zobowiązania NATO.

(30/05/2017)

 

     8 ciał w jednej trumnie. 5 w kolejnej. Państwo polskie zdało egzamin. Arcyboleśnie

- "Państwo polskie w obliczu dramatu katastrofy pod Smoleńskiem i jej skutków zdało egzamin. Zdała egzamin konstytucja, zdały egzamin instytucje państwa, zdaliśmy wszyscy. (...) Trzeba dzisiaj wszystkim obywatelom państwa polskiego powiedzieć, że zdaliśmy razem ten trudny egzamin. I mamy prawo być dumni ze współczesnego państwa polskiego. Ono zdało trudny, bolesny egzamin" - tak w trzy tygodnie po 10/04/2010 mówił Bronisław Komorowski. Zdany egzamin miał się objawić m.in. tym, że w trumnie gen. Kwiatkowskiego znaleziono 8 ciał, a w trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego - 5.

(30/05/2017)

 

     The Economist: Tylko 1,5 proc. migrantów ulokowanych w niemieckim okręgu Bitterfeld-Wolfen pracuje. Czyli 40 z 2600 osób

Choć stopa bezrobocia w Niemczech wynosi zaledwie 5,8 proc. (dane na koniec marca br.), a pracy nie mają praktycznie tylko ci, którzy nie chcą pracować, to zupełnie inaczej wygląda to w przypadku migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Brytyjski tygodnik "The Economist" podaje, że w okręgu Bitterfeld-Wolfen (130 km na południowy-zachód od Berlina) w latach 2015-2016 ulokowano 2600 migrantów. Okazuje się, że pracę podjęło zaledwie 40 z nich - to jest ok. 1,5 proc. 

(29/05/2017)

 

     To się dzieje naprawdę! Galopujące Szwedki przeciwko patriarchatowi (ZOBACZ VIDEO)

25 szwedzkich feministek zebrało się w centrum Sztokholmu, gdzie zorganizowały nietypowy performance. Biegnąc przez 7 kilometrów udawały galopujące konie. Powód? Walka z patriarchatem w miejscach publicznych (ostrzeżenie - co się raz zobaczy, to już trudno "odzobaczyć").

(29/05/2017)

 

     We Francji szkoła likwiduje "Dzień matki", bo niektóre dzieci mają dwóch ojców. Czy niebawem zlikwidują Francję, bo nie wszyscy są tam Francuzami?

Uwielbiam śledzić przesuwanie granic postępowego myślenia w zachodnioeuropejskich społeczeństwach. Francuski dziennik "Le Figaro" donosi, że dyrekcja jednej z tamtejszych szkół postanowiła przemianować "Dzień matki" na "Dzień ludzi, których kochamy". Powód? - Podobno "Dzień matki" może dyskryminować dzieci, które matki nie mają lub posiadają dwóch ojców. Idąc tym tropem zasadne wydaje się być pytanie, czy niebawem ktoś rzuci hasło, aby zlikwidować "Francję"? Wszak nie wszyscy są tam Francuzami, a przez to mogą czuć się dyskryminowani...

(31/05/2016)

 

     PiS popełnia wielki błąd. Wymuszanie od obywateli 30-krotności opłat abonamentowych przyniesie katastrofalne skutki

Rząd PiS mógł jednym sprawnym ruchem zapewnić sobie sympatię u wielu ludzi. Wystarczyło całkowicie zlikwidować PRL-owski relikt w postaci abonamentu radiowo-telewizyjnego, a finansowanie mediów publicznych zapewnić np. z uszczelnienia VAT. Niestety, ekipa Jarosława Kaczyńskiego poszła w zupełnie odwrotnym kierunku. Rada Ministrów właśnie przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych. Jeśli projekt wejdzie w życie spora część Polaków może się spodziewać... wezwania do zapłaty w wysokości 30-krotności opłaty za abonament RTV!

(26/05/2017)

 

     Repolonizacja handlu: Polska sieć Dino ma już więcej supermarketów niż niemiecki Lidl! A to dopiero początek walki o polski rynek

Polska sieć supermarketów Dino ma już ok. 650 placówek na terenie Polski (głównie w części centralno-zachodniej) i pod tym względem właśnie przeskoczyła niemiecki Lidl (ok. 620 sklepów). Co jednak istotne - Dino ma się w najbliższych latach nieustannie rozwijać (w sporej części Polski nie ma w ogóle sklepów tej marki). Do roku 2020 sklepów kontrolowanych przez Polski kapitał ma już być 1200. To cieszy, bo o ile nikt nie zabroni zagranicznym sieciom działać w Polsce, to nikt też nie zatrzyma zarobionych przez nich pieniędzy w naszym kraju. W przypadku Dino jest inaczej.

(26/05/2017)

 

     Kiedy zbrodnia, kiedy zamach, a kiedy incydent. Krótki manual dla opornych

Politycznie poprawna "grupa trzymająca władzę" często próbuje zmieniać znaczenie używanych przez nas słów. Ostatnio proceder ten przybrał istotnie na sile. Krwawe zbrodnie popełniane przez określonych ludzi stają się incydentami, a niegroźne incydenty zbrodniami i zamachami. Gdzie jest granica politycznej poprawności, po przekroczeniu której rzeczywistość nabiera nowego, absurdalnego wymiaru?

(25/05/2017)

 

     Niemcy znów używają zasad Sun Tzu: sieją niezgodę, dyskredytują to, co dobre i wszelkimi możliwymi sposobami wprowadzają zamieszanie

Zgodnie z Sun Tzu, starożytnym - lecz wciąż aktualnym - podręcznikiem do prowadzenia wojny, najbardziej pożądaną umiejętnością jest złamanie oporu przeciwnika bez prowadzenia bezpośredniej walki. - "W kraju przeciwnika zasiewaj niezgodę między obywatelami, dyskredytuj to co dobre i wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie". Czytając te słowa mam pewność, że spora część niemieckich mediów (lub kontrolowanych przez niemiecki kapitał) realizuje wobec Polaków ten właśnie scenariusz. Ostatnią jego odsłoną było arbitralne uznanie, iż Poznań stał się "twierdzą wolnej Polski".

(24/05/2017)

 

     Macron w czasie kampanii mówił o "reżimie Kaczyńskiego, Orbana i Putina". Dziś zaprasza tego ostatniego do Wersalu, a reżimami są już tylko Polska i Węgry

Trudno wyobrazić sobie większą hipokryzję. Emmanuel Macron, nowy prezydent Francji, jeszcze trzy tygodnie temu mówił, że "sojusznikami Marie Le Pen są reżimy Kaczyńskiego, Orbana i Putina". Dodał przy tym, że ustroje panujące w Polsce, na Węgrzech i w Rosji nie są otwarte i wolne. - "Codziennie łamane są tam liczne swobody, a wraz z nimi nasze zasady" - dodał ówczesny kandydat na prezydenta Francji. Minęły zaledwie trzy tygodnie a Macron, już jako prezydent, zaprasza Władimira Putina do siebie do Wersalu na przyjacielską rozmowę. Reżimami są już tylko Polska i Węgry.

(23/05/2017)

 

     Zadłużenie Polski, po wielu miesiącach nieprzerwanego wzrostu, w końcu zaczęło spadać. Pomogła umacniająca się złotówka

Zgodnie z najnowszym odczytem Ministerstwa Finansów, zadłużenie Skarbu Państwa w marcu obniżyło się o 3,7 mld zł. Pomogły spadające rentowności (oprocentowanie) polskich obligacji oraz umacniająca się w stosunku do euro i dolara złotówka (spora część naszego zadłużenia jest liczona w EUR i USD). Marcowy spadek jest pierwszym od wielu miesięcy oficjalnie odnotowanym obniżeniem wysokości polskiego długu. Miał on też wpływ na zadłużeniowe wyniki Polski po I kwartale 2017. Co prawda całkowite zadłużenie w tym czasie urosło, ale znacznie wolniej niż w analogicznym okresie 2015 i 2016 roku. 

(23/05/2017)

 

     Rząd Tuska sabotował walkę o stanowiska dla Polski w unijnej dyplomacji? Dziś na 139 ambasad UE na świecie Polacy zajmują tylko 4

Wydaje się, że ważne stanowiska w służbie dyplomatycznej Unii Europejskiej powinny być obsadzane sprawiedliwie, np. według parytetu ludnościowego. Rzeczywistość jest zgoła odmienna. Polacy stanowią 7,62 proc. ludności UE. Pomimo tego na 139 ambasad UE rozsianych po całym świecie nasi rodacy kierują tylko czterema, co stanowi zaledwie 2,88 proc. z ogółu wszystkich unijnych ambasad. O wprowadzenie parytetów zabiegał Jacek Saryusz-Wolski. Niestety, jak sam po latach przyznał, jego walka była sabotowana przez rząd Tuska i ówczesnego ministra R. Sikorskiego. 

(22/05/2017)

 

     Warto wiedzieć: Środowisko sędziowskie zbojkotowało ustawę z 1998 r. o odpowiedzialności sędziów za przestępstwa z okresu PRL. Ciekawe dlaczego?

Adam Strzebosz, były prezes Sądu Najwyższego (który również był obecny na weekendowym zjeździe prawników polskich), powiedział na początku lat 90-tych ub. wieku, że "środowisko sędziów oczyści się samo" (bez lustracji i dekomunizacji). Jak bardzo proces ten się nie udał widzimy teraz, po upływie ponad ćwierćwiecza trwania III RP, kiedy sędziowie i prawnicy słysząc słowa o braku oczyszczenia swojego środowiska ostentacyjnie wychodzą z sali, w której przemawia wiceminister sprawiedliwości o tym wzmiankujący.

(22/05/2017)


    
Uchodźcy wcale nie chcą do Polski! Blisko 80 proc. z nich samodzielnie opuszcza nasz kraj zanim wydana zostanie decyzja w/s azylu

W ubiegłym roku Urząd do Spraw Cudzoziemców (UdSC) rozpatrywał łącznie ok. 12 tys. postępowań w/s nadania cudzoziemcowi, który przybył do Polski statusu uchodźcy. Mało kto wie, że w 9,5 tys. przypadków UdSC musiał umorzyć postępowanie w/s nadania statusu uchodźcy, bowiem cudzoziemcy nie byli zainteresowani kontynuowaniem tej procedury w Polsce i samodzielnie opuścili nasz kraj, najczęściej udając się do państw Europy Zachodniej. Przymusowa relokacja migrantów pewnie zakończy się tak samo - ucieczką tam, gdzie jest lepszy socjal.

(19/05/2017)

 

     Co za chamstwo! W książce do historii dla niemieckich maturzystów uczą o "polskich obozach"

Zachodnioniemiecki kontrwywiad wpadł na pomysł rozpowszechniania informacji o "polskich obozach śmierci" w 1956 roku. Używanie takiego zwrotu w środkach masowego przekazu miało z czasem wybielać historyczną odpowiedzialność Niemiec za Zagładę. To, że pomysł okazał się być trafiony (z punktu widzenia niemieckiego kontrwywiadu), potwierdziły kolejne lata. Nikt jednak nie mógł się spodziewać, że kłamstwa o "polskich obozach" zostaną również powielone w... oficjalnej książce do nauki historii dla niemieckich maturzystów!

(18/05/2017)


    
W 2016 r. Japonia przyjęła... 28 uchodźców. Aż 99 proc. wniosków o azyl japońskie władze rozpatrzyły negatywnie

Wiodące siły świata ostro "grillowały" Polskę oraz Węgry za sprzeciw wobec narzucanych odgórnie kwot uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, które muszą zostać zaabsorbowane z innych państw, dokąd uchodźcy docelowo uciekają. Czy teraz będą tak samo krytykować politykę władz Japonii? Wszak okazuje się, że Kraj Kwitnącej Wiśni przyjął w 2016 roku zaledwie 28 uchodźców (dla porównania - Polska 390). Okazuje się, że japońskie władze odrzucają aż 99 proc. wniosków o azyl.

(18/05/2017)


    
Kuriozalny wyrok sądu w/s nieuczciwych praktyk! Czy sędziowie mają pomagać firmom naruszającym zbiorowe interesy konsumentów?

Fakty są następujące - prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) prowadzi tzw. rejestr klauzul uznanych za niedozwolone. Wpisywane są tam przykładowe postanowienia wzorców umów, które zostały uznane przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za nielegalne. Na tej podstawie prezes UOKiK wszczynał postępowania wobec nieuczciwych firm (np. banków), które stosowały podobne klauzulę w swoich umowach i nakładał kary finansowe. Aż tu nagle Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że takie działania prezesa UOKiK przeciwko nieuczciwym firmom było... nielegalne!

(17/05/2017)

 

     Absurd! W 2 miesiące po wyborze Tuska Senat zajmuje się projektem uchwały w/s poparcia jego kandydatury. A może by tak zlikwidować Senat?

W dwa miesiące po tym, jak Donald Tusk został wybrany na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej, Senat RP odrzucił złożony w lutym projekt uchwały, która wzywała polski rząd do oficjalnego poparcia tej kandydatury. Uwzględniając absurdalność tej sytuacji oraz fakt, że Senat jest w istocie izbą "kropki i przecinka", która niemal zawsze głosuje tak, jak życzy sobie tego parlamentarna większość, może warto powrócić do kwestii jego likwidacji? Może jednym z pytań w planowanym w 2018 roku referendum konstytucyjnym powinno być pytanie o Senat?

(17/05/2017)

 

     PiS obiecywało likwidację "podatku Tuska". Słowa nie dotrzymali. Kukiz'15 właśnie mówi "sprawdzam!"

Przypomnijmy - w ramach zaciskania fiskalnej pętli rząd PO-PSL w 2013 roku wprowadził dla twórców i artystów maksymalny próg odliczeń 50-procentowych kosztów uzyskania przychodów (projekt ten był osobiście forsowany przez ówczesnego premiera Donalda Tuska - stąd wzięła się jego nazwa, jako "podatek Tuska"). Tuż po przejęciu władzy przez PiS przedstawiciele tej partii obiecywali zniesienie tego obciążenia. Po 18 miesiącach rządów słowa jednak nadal nie dotrzymali. Kukiz’15 postanowił powiedzieć "sprawdzam". Do Sejmu właśnie wpłynął projekt ustawy likwidujący "podatek Tuska".

(16/05/2017)

 

     Rafał "20 gr" Trzaskowski powinien się uczyć od Mariusza Kamińskiego, który całą swoją odprawę (130 tys. zł) przekazał osobom potrzebującym

Typowany na nowego prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski z PO zaliczył potężną wtopę. Przed jedną z warszawskich cukierni podeszła do niego starsza kobieta, która zbierała pieniądze na lekarstwa. Co zrobił polityk PO? Wręczył jej... 20–groszową monetę! Wszystko wskazuje na to, że Trzaskowski powinien wziąć kilka lekcji na temat tego, jak pomagać innym od Mariusza Kamińskiego. Przypomnijmy - po tym jak Tusk w 2009 r. zwolnił go z funkcji szefa CBA przysługiwała mu odprawa w wysokości 130 tys. zł. Kamiński w całości przeznaczył ją na pomoc dla potrzebujących.

(15/05/2017)

 

     Polskie kopalnie do końca roku będą miały 400 mln zł zysku. A jeszcze 2 lata temu chcieli je zamykać i sprzedawać Niemcom...

Powstała w kwietniu ubiegłego roku państwowa Polska Grupa Górnicza (PGG), która przejęła znajdującą się w fatalnym stanie finansowym Kompanię Węglową, już w tym roku może wygenerować spory zysk na czysto. Prezes PGG twierdzi, że w 2017 roku przekroczy on nawet 400 mln zł, a w kolejnych latach będzie jeszcze wyższy! Analitycy i eksperci potwierdzają te słowa. I pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu niemająca koncepcji na rozwój polskiego górnictwa ekipa Ewy Kopacz rozważała masowe zamykanie kopalń lub ich sprzedaż niemieckim inwestorom...

(12/05/2017)

 

     Członkowie i wolontariusze Waffen-SS: Holendrzy - 50 tys., Belgowie - 40 tys., Ukraińcy - 25 tys., Francuzi - 8 tys., Polacy - 0

Waffen-SS były zbrojnymi oddziałami niemieckiej nazistowskiej formacji paramilitarnej Schutzstaffel, w Polsce znane bardziej pod skrótem SS. Słynęły one z bezwzględności i okrucieństwa. W czasie II wojny światowej w ich szeregach mogli służyć ochotnicy nieposiadający niemieckiego obywatelstwa. W ten sposób do SS przystąpiło 50 tys. Holendrów, 40 tys. Belgów, 39 tys. Łotyszy, 25 tys. Ukraińców, 10 tys. Duńczyków i 8 tys. Francuzów. W tym samym czasie Polacy tworzyli AK i NSZ i ani myśleli współpracować z Niemcami. Chwała Bohaterom!

(11/05/2017)

 

     To Niemcy (a nie Polska) najmocniej wspierają energetykę węglową. Średnioroczne dopłaty są tam ponad 3-krotnie wyższe niż w Polsce

Ekolodzy i eko-entuzjaści próbują nam wmówić, że to Polska jest największym węglowym trucicielem w Europie. Nic bardziej mylnego! Wszystkie statystyki wskazują jednoznacznie, że to Niemcy spalają znacznie więcej węgla, mają większe emisje CO2 (również w przeliczeniu per capita!), więcej elektrowni węglowych oraz przeznaczają o wiele większe dotacje na utrzymanie całego sektora energetyki węglowej. Zgodnie z raportem Overseas Development Institute, w latach 2005–2016 średnioroczne dopłaty państwa wyniosły tam 3,2 mld euro. W Polsce - 0,9 mld euro.

(10/05/2017)

 

     Kasa, misiu, kasa! Pod pozorem "walki o demokrację" zachodni politycy dbają przede wszystkim o interesy własnych państw

Unijne fundusze, jakie trafiają do Polski, nie są efektem dobroczynności zachodnioeuropejskich elit. To raczej rekompensata za całkowite otwarcie polskiego rynku dla zachodnich przedsiębiorstw i korporacji. I właśnie dlatego reakcja starounijnych elit, gdy ktoś im zaczął ograniczać strefę wpływów, była zupełnie do przewidzenia. Pod pozorem troski o "stan demokracji" podjęto działania, których celem było zagwarantowanie status quo dla interesów swoich oraz swoich korporacji.

(10/05/2017)

 

     Samorządy zorganizowały 30 autobusów na platformiany Marsz Wolności. Kto za to zapłacił? Podatnicy?!

Wyobraźmy sobie wzburzenie środowiska "Wyborczej" i żółte paski na TVN-ie, gdyby okazało się, że na miesięcznice smoleńską czy inną PiS-owską imprezę, samorządy rządzone przez partię Kaczyńskiego wystawiają dla swoich działaczy autobusy, które dowożą ich do Warszawy. Temat byłby wałkowany przez tydzień! A teraz zwróćmy uwagę, że na zorganizowany w ostatnią sobotę Marsz Wolności, samorządy zarządzane przez działaczy PO wystawiły specjalnie 30 autobusów. Czyż to nie jest jawne wspieranie Platformy dodatkowymi środkami publicznymi?! Gdzie reakcja mediów?

(9/05/2017)

 

     Francja: W 1990 r. urodziło się tam 762 tys. dzieci. Ochrzczono 73%. W 2015 r. urodziło się 760 tys. dzieci. Ochrzczono jedynie 29%

Francja była wczoraj na ustach całego świata. Odgrażający się Polsce Emmanuel Macron zwyciężył tam w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jedno jest pewne - przez najbliższe 5 lat będzie musiał rządzić najszybciej zmieniającym się kulturowo społeczeństwem w całej Europie. Dobrze widać to na przykładzie... liczby chrztów. W 1990 we Francji urodziło się 762 tys. dzieci. Ochrzczono 559 tys. (73 proc.). W 2015 we Francji urodziło się 760 tys. dzieci. Ochrzczono jedynie 226 tys. (29 proc.).

(8/05/2017)

 

     Były SB-ek Gromosław Cz. też protestował na Marszu Wolności. Za chwilę zaczyna się jego proces w/s łapówki przy prywatyzacji STOEN-u

Sobotni "Marsz Wolności" okazał się być frekwencyjną porażką. Mimo gigantycznych nakładów i promocji w mediach (na którą Platforma Obywatelska wydała spore pieniądze) demonstrujących zebrało się - według różnych szacunków - od 9 do max. 15 tys. osób. Ci co mieli przyjść, jednak się pojawili. Byli zatem Leszek Balcerowicz, Daniel Olbrychski czy Mateusz Kijowski. Był również dawny SB-ek Gromosław Cz., wobec którego lada moment do sądu trafi akt oskarżenia w/s łapówki przy prywatyzacji STOEN-u, który w 2002 r. został sprzedany niemieckiej firmie RWE.

(8/05/2017)

 

     Dług Polski najszybciej w XXI wieku rósł za Millera (2002: +15,5 proc., 2003: +15,6 proc.) i Tuska (2008: +13,6 proc.)

Oficjalne statystyki na temat przyrostu długu Skarbu Państwa nie pozostawiają wątpliwości - najszybciej (procentowo) rósł on w czasach kiedy Polską rządziła koalicja SLD-UP - w 2003 roku o +15,6 proc., a w 2002 o +15,5 proc. W 2008 roku, kiedy krajem rządziło PO-PSL wzrósł on o +13,6 proc. Ubiegłoroczny (2016) skok zadłużenia za rządów PiS, nominalnie stanowił historyczny rekord (+94,1 mld zł). Procentowo jednak to "dopiero" czwarty wynik przyrostu zadłużenia w XXI wieku (+11,3 proc.).

(5/05/2017)

 

     Tusk już w 2009 r. chciał zmieniać konstytucję. Salon był zachwycony. Kiedy to samo zaproponował Duda, salon wpadł w histerię

Przypomnijmy - w 2009 roku Donald Tusk zaproponował rewolucyjne zmiany do konstytucji z 1997 roku. Chciał on wówczas pozbawić prezydenta prawa veta, tak aby cała władza wykonawcza przeszła w ręce rządu (czyli - Donalda Tuska). Dodatkowo obiecał, iż będzie dążył do zmniejszenia liczebności Sejmu i Senatu. Propozycje zmian w konstytucji salon przyjął wówczas z entuzjazmem. Minęło 8 lat. Do dyskusji o zmianie obowiązującej ustawy zasadniczej powrócił Andrzej Duda. Co się dzieje z salonem? Na samo tylko hasło "zmiana konstytucji" dosięgła go konwulsyjna histeria.

(5/05/2017)

 

     Obowiązującą konstytucję poparło jedynie 22,6 proc. uprawnionych do głosowania. Dobry argument, aby po 20 latach zapytać, czy ma ona nadal obowiązywać

KOD i totalna opozycja uwielbiają wskazywać, że w ostatnich wyborach parlamentarnych na PiS zagłosowało 18,6 proc. spośród wszystkich uprawnionych do głosowania. Ma to być dowód na to, że partia ta nie zdobyła odpowiedniego mandatu na to, by rządzić krajem. Idąc tym tropem powinniśmy uznać, że obowiązująca konstytucja z 1997 roku też nie zdobyła odpowiedniego mandatu społecznego poparcia. Wszak w ogólnokrajowym referendum zagłosowało za jej przyjęciem zaledwie 22,6 proc. uprawnionych wówczas do głosowania.

(4/05/2017)

 

     Konstytucję 3 Maja uchwalono wbrew woli ówczesnej "opozycji", która natychmiast zaczęła błagać zagranicę o interwencję. Historia lubi się powtarzać...

Radosne święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja powinno być też przestrogą przed tym, co działo się później. Ówczesna "totalna opozycja", w imię rzekomo utraconych "praw i wolności", bez problemu zorganizowała histeryczne tournee po stolicach sąsiednich państw, aby tam błagać o interwencję i siłowe obalenie nowego porządku. Później była targowica, rozbiory i utrata niepodległości na 123 lata. Warto o tym pamiętać śledząc działania dzisiejszej "totalnej opozycji". 

(3/05/2016)

 

     Ilekroć oglądam to nagranie nachodzi mnie refleksja, jak bardzo groźnym politykiem był Bronisław Komorowski

W mediach kreował się na poczciwego "dziadzia". Swoim "misiowatym" zachowaniem odsuwał od siebie wszelkie podejrzenia o związki z groźnym środowiskiem WSI. Gdy jednak przyszło co do czego (np. podczas telewizyjnej debaty z A. Dudą), to okazało się, że jest bardzo ostrym i bezwzględnym graczem, którego nie wolno lekceważyć. A o to, aby go właśnie lekceważyć, w powszechnym odbiorze dbał przez większość swojej kadencji. Bronisław Komorowski - jaki był naprawdę?

(3/05/2017)

 

     Polska żyje protestami byłych SB-ków czy marszem ONR-u, a tymczasem Bruksela uchwala kolejne regulacje, które będą nas kosztować 10 mld zł!

Przedstawiciele państw członkowskich UE, wbrew opinii m.in. Polski, Czech, Węgier czy Rumunii, przegłosowali w ostatni piątek nowe standardy zaostrzające normy emisji dla przemysłu. Aby im sprostać nasz kraj będzie musiał w najbliższym czasie zapłacić gigantyczne pieniądze. Resort środowiska szacuje koszty na około 10 mld złotych! Tymczasem tematem numer 1 w polskich mediach mainstreamowych były, albo protesty SB-ków w/s utraconych przywilejów, albo marsz ONR-u. W kontekście wielomiliardowych wydatków, to naprawdę są drobne sprawy!

(2/05/2017)

  

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu