Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- czerwiec 2017 -

 

 

     Ciemna strona warszawskiej reprywatyzacji: Zaciągnęli ją do lasu i tam podpalili. Prokuratura chciała zrobić z tego samobójstwo

W sumie to nie powinniśmy się dziwić Hannie Gronkiewicz-Waltz, że panicznie boi się stawić przed komisję weryfikacyjną. Wszak sprawa warszawskich reprywatyzacji jest bardzo poważna. I wcale nie chodzi o majątki, jakie za bezcen nabywała wąska grupa oszustów przy współudziale sędziów, notariuszy i urzędników stołecznego magistratu. Chodzi o to, że w tej sprawie mordowani byli ludzie, czego najlepszym przykładem jest historia porwanej i zamęczonej na śmierć Jolanty Brzeskiej. 

(30/06/2017)

 

     PGNiG do Wyborczej: Znieczulcie się - będzie więcej plakatów patriotycznych! Szacunek dla PGNiG

Wojciech Maziarski, jeden z czołowych publicystów "Gazety Wyborczej", skrytykował ostatnio na łamach swojej gazety plakat Fundacji PGNiG z hasłem "Amor patriae nostra lex. Cześć i chwała bohaterom", porównując go do komunistycznej propagandy. Reakcja ze strony PGNiG przyszła szybko. Prezes tej spółki, Piotr Woźniak, w odpowiedzi na żale Maziarskiego stwierdził wprost: "Proszę się uodpornić wobec tego, będzie więcej takich wystąpień".

(30/06/2017)

 

     Na Węgrzech ilość fake'ów natychmiast spadła po wprowadzeniu dotkliwych kar finansowych. Może czas wziąć przykład?

Ostatni wysyp fake'ów, jaki dotknął media głównego nurtu, pokazuje potrzebę wprowadzenia rozwiązania systemowego, które skutecznie ostudzi gorące głowy redaktorów publikujących zmanipulowane lub czasem najzwyczajniej w świecie fake'owe wiadomości. Kilka lat temu Węgry, tak jak dziś Polska, borykały się z dużą ilością fake'owych newsów generowanych przez media głównego nurtu. Po wprowadzeniu ustawy umożliwiającej nakładanie dotkliwych kar finansowych na wydawców medialnych, ilość fake'ów natychmiast spadła. Może czas wziąć przykład?

(29/06/2017)

 

     Tymczasem w "Gazecie Polskiej" reklama... okrętów podwodnych z wyrzutnią rakiet manewrujących!

Nietypową reklamę można znaleźć w najnowszym wydaniu "Gazety Polskiej". W tym prawicowo-konserwatywnym periodyku pojawił się bowiem prospekt okrętów podwodnych mogących wystrzeliwać rakiety manewrujące francuskiego konsorcjum DCNS! Widać zatem, że przetarg na dostarczenie dla Polski nowych okrętów wchodzi w decydującą fazę. Ten, kto skuteczniej dotrze do Macierewicza, ten ma większe szanse, aby wygrać. Droga do niego prowadzi m.in. przez gazetę T. Sakiewicza, i to jego środowisko jest, póki co, wygranym tego przetargu. Wszak za taką reklamę trzeba było wyłożyć spore pieniądze.

(29/06/2017)

 

     Wp.pl wypuszcza fake-newsa o "oplutej muzułmance". Wyborcza i TVN powielają. BBC robi materiał. I tak się to kręci

Były już fejki o ataku na placówkę NATO, 10 sierotach z Aleppo, zabitej przez LexSzyszko wiewiórce czy wyprowadzaniu Polski z Eurocorpusu. Za każdym razem kłamstwo goniło manipulację (lub na odwrót). Teraz wypuścili "newsa" o oplutej przez Polaka muzułmance. Temat natychmiast podchwycają Wyborcza i TVN. W ślad za nimi robi to (na zasadzie copy/paste) angielskie BBC. Wygląda na to, że kreowanie, a następnie rozpowszechnianie fałszywych lub zmanipulowanych informacji to jeden ze stałych już elementów walki z Polską.

(28/06/2017)

 

     Nawet na prezydencji w UE (2011 r.) potrafili zrobić przekręt! A to PO-lska właśnie!

Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko 15 osobom, które wzięły udział w przekręcie przy przetargu na obsługę polskiej prezydencji w Unii Europejskiej (2011 rok). Chodzi o zmowę, aby wyłudzić od państwa maksymalnie wysoką kwotę na realizację zleconych usług. Cynk dla aferzystów wyszedł z rządzonego wówczas przez ekipę Platformy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Prokuratorzy prowadzący sprawę twierdzą, że działania oskarżonych spowodowały szkodę Skarbu Państwa w wysokości co najmniej 14 mln zł. A to PO-lska właśnie!

(27/06/2017)

 

     Po czterech miesiącach br. polskie górnictwo ma 1,2 mld zł czystego zysku! Rok 2017 może się zakończyć absolutnym rekordem!

Wygląda na to, że wydobywanie węgla znowu staje się bardzo opłacalną gałęzią gospodarki naszego kraju. Rosnące ceny na światowych rynkach istotnie wpływają na dochodowość polskich kopalni, które w Europie nie mają już zbyt wielkiej konkurencji. Zgodnie z danymi Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) - w okresie I-IV polskie kopalnie miały 1,2 mld zł zysku. W analogicznym okresie rok temu zysk sektora wynosił jedynie 52 mln zł, a w 2015 roku notowane były straty. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno "eksperci" mówili, iż sektor górniczy w Polsce to można już tylko zaorać.

(27/06/2017)

 

     Berlin grozi odwetem za sankcje przeciwko Nord Stream 2. Oto jak wygląda niemiecko-rosyjska solidarność w praktyce

W projekt Nord Stream 2 zaangażowały się potężnie dwa niemieckie koncerny energetyczno-paliwowe: Uniper oraz Wintershall. Zdecydowały się one wejść do konsorcjum, które pożyczy Rosjanom 9,5 mld euro na budowę omijającego nasz kraj gazociągu. Niemcom bardzo zależy na powodzeniu tej inwestycji (wiedzą bowiem, że staną się wówczas gazowym hubem dla całej Europy, a to oznacza gigantyczne pieniądze z tytułu magazynowania i transferu gazu). Nie powinno nas zatem dziwić, że niemieccy politycy właśnie zaczęli grozić odwetem za sankcje, które mają uderzyć w Nord Stream 2.

(26/06/2017)

 

     Kosmiczna agencja wymyślona przez PO generowała kosmiczne nieprawidłowości. Właśnie potwierdził to NIK

Miliony na pensje, wypłacenie nadgodzin, ekwiwalentów, koszty podróży czy honoraria dla ekspertów za samą tylko gotowość do doradzania. Wymyślona w 2014 roku Polska Agencja Kosmiczna miała wspierać polski przemysł kosmiczny, łącząc światy biznesu i nauki. Jednak z wystąpienia pokontrolnego NIK, do którego dotarło Radio ZET, wynika, że publiczna kasa szła przede wszystkim na wypłaty, a sama agencja stała się elementem biurokratyczno-stołkowej krainy. Z 17 ustawowo przypisanych dla agencji zadań, ta miała się rozliczyć tylko z jednego.

(26/06/2017)

 

     Bardzo groźny przypadek Łączewskiego! Przestępcy będą mogli się powoływać na jego casus i twierdzić, że nie obowiązuje ich polskie prawo!

Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Kwestionowanie istnienia organów konstytucyjnych przez sędziego Wojciecha Łączewskiego może się przyczynić do niewyobrażalnej anarchii i chaosu. Wszak jeśli ta decyzja zostanie podtrzymana, to byle cwaniak, przestępca lub aferzysta będzie mógł się powoływać na jego przypadek i twierdzić, że nie uznaje funkcjonującego w Polsce ustroju prawnego, bowiem został on uchwalony przez nieodpowiadającą mu opcję polityczną.

(23/06/2017)

 

     Przemilczana zbrodnia: Niemcy podczas II wojny uprowadzili 200 tys. polskich dzieci. Powróciło jedynie 30 tys.

Nie wszyscy wiedzą, że Niemcy w trakcie II wojny światowej wprowadzili w życie plan tzw. rabunku polskich dzieci. Był to plan uprowadzania i germanizowania dzieci uznanych za "wartościowe rasowo", który był realizowany w sposób zinstytucjonalizowany. Ta nieco już zapomniana zbrodnia miała jednak nader tragiczny wymiar. Setki tysięcy polskich rodziców najpierw cierpiało, kiedy ich dzieci były siłą od nich zabierane, a potem do końca żyło w niepewności, co się z nimi dzieje. Z uprowadzonych 200 tys. dzieci po wojnie wróciło jedynie 30 tys.

(23/06/2017)

 

     "Afera Policka" to też symbol "lipy". Ośmiu lat nieprzerwanej "lipy" rządów PO-PSL!

CBA zatrzymała wczoraj 10 osób, w tym dwóch działaczy PO, którzy mieli doprowadzić do gigantycznych strat Zakłady Chemiczne Police należące do państwowej Grupy Azoty. Inwestycja w afrykańską kopalnie okazała się być - używając słów Michała Tuska - jedną wielka "lipą". Dodajmy - bardzo kosztową "lipą". Zdaniem śledczych zatrzymane osoby miały się przyczynić do straty rzędu 30 mln zł. Czy do afery taśmowej, hazardowej, stadionowej, autostradowej, stoczniowej, będziemy mogli niebawem dopisać kolejną - tym razem "aferę policką"? 

(23/06/2017)

 

     W 2015 r. do Poznania trafiło 10 syryjskich rodzin. Do dziś zostały 2 osoby. Reszta uciekła na Zachód

Mało znany fakt - w 2015 roku do Polski, jako uchodźcy, trafiło 50 chrześcijańskich rodzin z Syrii. Fundacja Estera, przy współpracy z urzędem miasta Poznań sprowadziła wówczas do stolicy Wielkopolski 10 rodzin. Po dwóch latach z tych 10 rodzin w Poznaniu zostały tylko 2 osoby. Wszyscy pozostali już po kilku miesiącach pobytu w Polsce, pouciekali na Zachód. Powyższa historia wpisuje się w oficjalne statystyki Urzędu do Spraw Cudzoziemców - Polska dla uchodźców z państw Bliskiego Wschodu jest tylko państwem tranzytowym. Celem są bogate państwa Zachodu.

(22/06/2017)

 

     Dług Polski zaczął ostro hamować. Rok 2017 może przynieść najlepszy wynik od dekady!

Ministerstwo Finansów opublikowało zaskakujące informacje na temat polskiego długu. Wynika z nich, że w okresie styczeń - kwiecień br. zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło zaledwie o 1,5 proc. względem końca roku 2016. Piszę "zaledwie", bowiem w analogicznym okresie rok temu zadłużenie przyrastało o 5,7 proc. względem końca roku 2015. Najlepsze bieżące odczyty długu od kilku lat w powiązaniu z rekordowo niskim deficytem oraz dobrymi wynikami walki z mafią wyłudzającą zwroty VAT powodują, że w całym 2017 roku przyrost długu Skarbu Państwa może być najniższy od dekady.

(22/06/2017)

 

     Nowy "Generalplan" dla Europy Wschodniej: Niemieccy Zieloni chcieliby tu przymusowo przesiedlać całe syryjskie wioski

Ska Keller, niemiecka współprzewodnicząca grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim, zaproponowała, by do państw Europy Wschodniej przymusowo przesiedlać większe społeczności uchodźców. Na przykład całe wioski z Syrii. Celnie sprawę skomentował prof. Stanisław Żerko: "Niemcy od dawna widzieli na wschodzie Europy dogodne tereny pod osadnictwo, ale raczej dla siebie, nie dla muzułmanów". Czyżby nowa wersja "Generalplan Ost"?

(21/06/2017)

 

     Trzeba pracować w "Wyborczej", aby nazwać Polaków przymusowo przesiedlonych na Sybir mianem "imigrantów"

Po agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku setki tysięcy polskich mieszkańców Kresów uległo przesiedleniu. Spora grupa z nich została przymusowo deportowana m.in. na daleką Syberię. Przesiedlenia Polaków miały miejsce także wcześniej (pierwsze już po 1768 roku). Tymczasem Paweł Wroński, jeden z czołowych dziennikarzy "Gazety Wyborczej", w toku dyskusji na temat napływających do Europy migrantów z Bliskiego Wschodu, stwierdził, że Polacy przymusowo deportowani w głąb Rosji byli... imigrantami! Dlaczego Wrońskiemu pomyliła się deportacja z imigracją?

(21/06/2017)

 

     Blackout w II połowie lipca? Tak to jest, gdy zamiast budować elektrownie stawiało się na import energii z Niemiec

Zaniedbania w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, do jakich dopuściła się ekipa PO i PSL-u, będą miały dramatyczne skutki dla całej gospodarki. Większość strategicznych inwestycji, których realizacja miała nastąpić za czasów wspomnianej koalicji, albo nie wyszła z fazy projektowej (elektrownia atomowa), albo była blokowana przez ekologów (elektrownia w Rajkowach), albo z niewiadomych przyczyn była anulowana (elektrownia w Ostrołęce). To, co im się udało, to zbudować most energetyczny do importu mocy z... Niemiec!

(20/06/2017)

 

     Niemcy niepokoją się wpływem Rosji na Trumpa? Powinni być raczej przerażeni wpływem Rosji na Schrödera!

Tuż za naszą zachodnią granicą dochodzi do interesującego paradoksu - niemieckie media niepokoją się możliwym wpływem Rosji na Trumpa oraz na jego najbliższe otoczenie. Co jednak ciekawe - te same media i ci sami politycy zapominają, jak silnie Rosja działa na Gerharda Schrödera. Ten były kanclerz Niemiec i niezwykle wpływowy polityk, jak mało kto dbał (i nadal dba) o interesy Kremla. W imieniu Niemiec podpisał umowę o budowie Nord Stream 1, a następnie był świetnie opłacanym ambasadorem gazowych biznesów Rosji w Niemczech. To już jednak nie budzi niepokoju niemieckich mediów.

(20/06/2017)

 

     W 2012 roku PiS chciał rejestru polityków i członków ich rodzin zatrudnionych w państwowych spółkach. Warto wrócić do tego pomysłu teraz!

W listopadzie 2012 roku PiS chciał wprowadzić ustawę o Centralnym Rejestrze Oświadczeń. Rejestr ten miałby informować, kto z działaczy partii politycznej lub z członków ich rodzin jest zatrudniony w spółkach Skarbu Państwa, w ministerstwach, agencjach rządowych oraz jakie z tego tytułu pobiera uposażenie, premie czy nagrody. Projekt oczywiście przepadł w sejmowej niszczarce. Może jednak warto do niego wrócić teraz, kiedy PiS ma większość sejmową i może taką ustawę przeforsować na jednym posiedzeniu?

(19/06/2017)

 

     Komorowski twierdził, że za PO był "złoty okres". Z pewnością, ale dla mafii wyłudzającej VAT na paliwach

Bronisław Komorowski w trakcie swojej ostatniej kampanii wyborczej stwierdził, że w Polsce trwa "złoty okres". Nie wiemy co dokładnie miał na myśli były prezydent, wiemy natomiast, że jeszcze 2-3 lata temu swój "złoty okres" przeżywały grupy przestępcze wyłudzające VAT na paliwie. Szef związku zawodowego "Celnicy PL" powiedział wprost, że za PO-PSL "nie można było ruszać paliw". W efekcie miliardy złotych zamiast do budżetu państwa, trafiały do kieszeni kryminalistów. Taki był to "złoty okres".

(19/06/2017)

 

     Tych stref, których nigdy w Szwecji nie było, a Kaczyński miał je wymyślić, to właśnie przybyło osiem

Szwedzka policja stworzyła listę stref/dzielnic miast, które są "szczególnie narażone na wykluczenie" - informuje dziennik "Dagens Nyheter". Zdaniem funkcjonariuszy tamtejszej policji, są to obszary, gdzie istnieją równoległe struktury społeczne, a ludność narażona jest na ekstremizm religijny. Do listy tej właśnie dopisano kolejnych osiem stref (dzielnice mieszkalne Sztokholmu, Goeteborga, Malmoe, Uppsali, Boras oraz Lund). I pomyśleć, że spora część mediów mainstreamowych śmiała się z Kaczyńskiego, kiedy wspominał o istnieniu takich dzielnic w Szwecji...

(16/06/2017)

 

     Polacy najciężej pracującą nacją w UE! Ilość godzin w pracy to jedno. Brak równowagi między domem a pracą to drugie

Wałęsa obiecywał kiedyś, że Polska będzie drugą Japonią. No i stało się. Przynajmniej pod względem czasu spędzanego w pracy oraz braku równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Zgodnie z raportem Confidence Index, które przeprowadziła firma Michael Page, równowaga między pracą a domem jest w przypadku Polaków najmocniej zaburzona spośród nacji należących do UE. Powyższe dane zdają się potwierdzać statystyki OECD - statystyczny Polak w ciągu roku spędza w pracy o 592 godziny więcej niż statystyczny Niemiec!

(14/06/2017)

 

     Dług Polski generuje gigantyczne koszty obsługi. Na spłatę samych tylko odsetek wydamy w tym roku aż 30,4 mld zł!

Okazuje się, że koszty obsługi zadłużenia Skarbu Państwa pochłaniają sporą część pieniędzy zabieranych Polakom w podatkach. Zgodnie z tegoroczną ustawą budżetową na spłatę samych tylko odsetek trzeba będzie przeznaczyć blisko 30,4 mld zł. To znacznie więcej niż wynoszą całoroczne koszty programu 500+. Niestety powyższe jest efektem m.in. znacznego skoku wysokości zadłużenia w ciągu ubiegłego roku. Przypomnijmy, że dług naszego kraju powiększył się wówczas o rekordowe 94,1 mld zł.

(14/06/2017)

 

     Tak się za Platformy pacyfikowało demonstracje. Delikatne przenoszenie siedzących na ulicy to przy tym drobne łaskotki

Według niektórych komentatorów występujących w radiu TOK FM (Agora), sobotnia interwencja policji na Krakowskim Przedmieściu była "brutalna i krwawa". Jeśli sytuacja, kiedy policjanci delikatnie przenoszą na bok nielegalnych manifestantów, była "brutalną i krwawą" akcją, to jak nazwać interwencje policji do jakich dochodziło w okresie rządów PO-PSL? Przecież to wówczas strzelano do protestujących, organizowano prowokacje, a tajniacy potrafili kopać schwytanych ludzi w biały dzień na ulicy. Czy to były takie platformerskie pieszczoty?

(13/06/2017)

 

     Farmy wiatrowe w Polsce w 2016 roku odnotowały 3 mld zł strat! Najpierw jednak ktoś potężnie zarobił na ich postawieniu

Energetyczny biznes wiatrowy w Polsce w ogóle się nie kręci. Po pierwsze: drastycznie spadły ceny "zielonych certyfikatów" (czytaj: dopłat), dzięki którym produkcja "zielonej" energii może być w ogóle opłacalna. Po drugie: okazało się, że w Polsce nie ma na tyle silnych wiatrów, aby moce wytwórcze były w pełni wykorzystywane. Efekt? Tylko w ubiegłym roku farmy wiatrowe wygenerowały aż 3 mld zł strat! Ci, którzy na nich mieli zarobić (firmy dostarczające technologie), już dawno to zrobili. Reszta musi się teraz "bujać" z problemem.

(13/06/2017)

 

     "Rząd miał w dupie całe górnictwo przez 7 lat". Raport NIK potwierdza gigantyczne zaniedbania ekipy Tuska

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) publikuje miażdżący raport na temat polskiego górnictwa za lata 2007-2015. Wynika z niego, że ekipa Tuska nie realizowała właściwego nadzoru nad górnictwem i nie kierowała się rachunkiem ekonomicznym, co prowadziło cały sektor w stronę katastrofy. Świetną ilustracją do raportu mogą być słowa Elżbiety Bieńkowskiej (wicepremier w rządzie Tuska), która w trakcie nagranej przez kelnerów rozmowy z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem powiedziała wprost: "Rząd miał w dupie całe górnictwo przez 7 lat!"

(12/06/2017)

 

     Sędziowie (i ich rodziny) mogą więcej: Żona prezesa sądu jechała 112 km/h po mieście. Biegły stwierdził, że radar musiał się pomylić

Żona prezesa sądu okręgowego w Tarnobrzegu według policyjnego pomiaru jechała w terenie zabudowanym 112 km/h. Na wieść o tym, że trzeba będzie ją osądzić, nagle wszyscy sędziowie z okręgu Tarnobrzeskiego wyłączyli się z możliwości orzekania. Sprawę trzeba było przenieść do Krosna. Tam, przed sądem okręgowym powołany biegły sądowy stwierdził, że radar, którym policjanci dokonali pomiaru, musiał się pomylić. W ten sposób żona prezesa sądu okręgowego w Tarnobrzegu uniknęła kary.

(12/06/2017)

 

     Suski: 90 tys. to normalna pensja (!) Stopień oderwania od rzeczywistości postępuje szybciej niż u bonzów z PO

Pokorę, umiar i roztropność w działaniu - te cechy obiecywała Beata Szydło w trakcie wygłaszanego 1,5 roku temu expose. I choćby nie wiadomo jak się wysilać i jakich umysłowych łamańców dokonywać, to nie sposób pogodzić nominacji Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU, z tym co mówiła jeszcze 3,5 roku temu jako posłanka PiS o nominacjach polityków PO do zarządów spółek Skarbu Państwa. Oliwy do ognia dolał zaś Marek Suski. Ten błyskotliwy inaczej poseł PiS stwierdził bowiem, że 90 tys. zł miesięcznie, jakie ma otrzymywać Sadurska, to "normalna pensja"... Ręce opadają.

(10/06/2017)

 

     Halicki i Budka przyjeżdżają do Oleśnicy. Burmistrz tego miasta im odpowiada: "Tu nie ma kamienic do reprywatyzacji!"

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej - Borys Budka i Andrzej Halicki - postanowili z Warszawy przejechać się pod komendę policji w Oleśnicy. Posłowie mieli się tam rozpytywać m.in. o związki minister Beaty Kempy z lokalnymi policjantami. Na wizytę posłów PO zareagował burmistrz Oleśnicy, Michał Kołaciński. Podczas oficjalnej konferencji prasowej powiedział, że nie bardzo rozumie skąd pomysł przyjazdu posłów PO do Oleśnicy, bo "tu nie ma kamienic do reprywatyzacji"!

(9/06/2017)

 

     Państwowe spółki przelewały kasę do Instytutu Wałęsy, a ten wypłacał nagrody Wachowskiemu. Właśnie dlatego oni chcą, aby wróciło to, co było

W Polsce, wbrew temu co głosiły niemieckie media do spółki z Gazetą Wyborczą, wcale nie była zagrożona demokracja. W Polsce zagrożone zostały wpływy ludzi, którzy do tej pory żyli kosztem naszego państwa. Przykład? Państwowe spółki w ramach "umów sponsorskich" przelewały kasę do Instytutu Lecha Wałęsy, a ten za pozyskane pieniądze wypłacał np. nagrody dla Mieczysława Wachowskiego (220 tys. zł). Kiedy doszło do zmiany władzy spółki dokonały audytu umów i okazało się, że są lipne. Sąd nakazał zwrócić pieniądze, ale te już dawno "poszły na jakieś inne cele".

(8/06/2017)

 

     Polsko-duńsko-norweski Baltic Pipe już się nie podoba ekologom: "Szkodliwa, nie służąca Europie infrastruktura"

Wszędzie tam, gdzie planowana jest jakaś strategiczna dla gospodarki naszego kraju inwestycja, niemal natychmiast pojawiają się ekolodzy i organizacje prawnicze ich reprezentujące. Nie inaczej jest w przypadku Baltic Pipe, czyli planowanego gazowego połączenia między Polską, Danią a Norwegią, które ma być alternatywą dla rosyjsko-niemieckiego Nord Streamu. Właśnie pojawiły się głosy, że będzie to infrastruktura "szkodliwa, nie służąca Europie i blokująca rozwój technologii alternatywnych".

(7/06/2017)

 

     Wartość spółek Skarbu Państwa, z których usunięto ludzi PO, wzrosła o 36 miliardów zł!

Państwowy Tauron właśnie odnotował najwyższy zysk kwartalny w historii (za I kw.'17). Drugi najlepszy wynik kwartalny w historii odnotowały: Orlen, PGNiG oraz JSW. Dobre wyniki pokazały również PZU, PKO BP, Lotos, PGE, Energa, Enea czy KGHM. Efekt? Wartość giełdowa 20 największych spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa, z których po wyborach 2015 roku pousuwano ludzi z nominacji PO/PSL, wzrosła o 36 miliardów złotych!

(6/06/2017)

 

     Sąd Najwyższy odmawia uchylania immunitetów wobec komunistycznych sędziów z PRL. Oto jak się środowisko pięknie "samooczyściło"

Konsekwencje braku rozliczenia i oczyszczenia środowiska sędziowskiego z komunistycznego uwikłania są widoczne po dziś dzień. Okazuje się, że ponad ćwierć wieku po rzekomym upadku PRL, sędziowie Sądu Najwyższego konsekwentnie odmawiają pociągnięcia do odpowiedzialności karnej żyjących do dziś PRL-owskich sędziów, którzy będąc funkcjonariuszami komunistycznego aparatu represji, skazywali ludzi na podstawie niezgodnych z konstytucją aktów prawnych. Niestety, temida III RP często zamiast ślepa bywa wybiórcza.

(6/06/2017)

 

     Te zdjęcia pokazują, że w Europie może być spokojnie i bez zamachów terrorystycznych. Te zdjęcia pochodzą z Polski!

W Londynie bus wjeżdża w ludzi. Ginie 7 osób, a 48 zostaje rannych. W Niemczech z powodu zagrożenia terrorystycznego w ekspresowym tempie ewakuowano 80 tys. osób z festiwalu rockowego "Rock Am Ring". W Turynie, w utworzonej w związku z finałem Ligi Mistrzów strefie kibica, wybucha gigantyczna panika, bo ktoś rozpuścił plotkę o wybuchu bomby. Efekt? Ok. 1500 osób odniosło obrażenia. Są jednak miejsca w Europie, gdzie w ten weekend można było spokojnie i bez terroru spędzić czas. Tym miejscem była... Polska!

(5/06/2017)

 

     Politycy PO wzięli kasę od podatników za udział w partyjnym "Marszu Wolności"!

Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, że platformiani działacze będący urzędnikami wykorzystywali publiczne pieniądze na dojazd i pobyt w Warszawie w celu uczestnictwa w partyjnym "Marszu Wolności". Po informacjach o tym, jak 30 autokarów zostało wynajętych przez "władze samorządowe" teraz okazało się, że urzędnikom będącym członkami PO wypłacano diety za udział we wspomnianym marszu! Wygląda na to, że każda okazja do wyciągnięcia publicznej kasy jest dobra...

(2/06/2017)

 

     Dyski twarde w/s Amber Gold na szczęście się odnalazły. Akta w/s Olewnika już nie

Dziwne rzeczy dzieją się wokół sprawy Amber Gold. Najpierw okazało się, że połowa wzywanych przed komisję śledczą świadków ma głęboką amnezję. Teraz gruchnęła wieść, że zaginęły dyski twarde z pocztą mailową szefów Amber Gold, a także danymi klientów firmy, które jednak w cudowny sposób się odnalazły w szafie pancernej u kierownika sekretariatu wydziału karnego gdańskiego sądu. Mniej szczęścia miały akta w/s Krzysztofa Olewnika. Były konsekwentnie kradzione, zalewane fekaliami lub zwyczajnie gubione. Wszystko robione po to, aby prawda nigdy nie wyszła na jaw.

(2/06/2017)

 

     Za to, że Mariusz Kamiński walczył z patologiami III RP sędziowie uznali, że nie można wobec niego stosować konstytucji III RP

Mariusz Kamiński, za to, że zarządzane przez niego CBA przeprowadzało skuteczne prowokacje korupcyjne wobec sprzedajnych urzędników, został skazany na 3 lata bezwzględnego więzienia. Prezydent Andrzej Duda zastosował wobec niego prawo łaski. Obecny skład Sądu Najwyższego uchwalił, że tak nie można. Inny skład mógłby uznać inaczej, tym bardziej, że opinie doktryny na to wskazywały. Ta sytuacja najdosadniej chyba pokazuje, że obecną Konstytucję można interpretować, jak komu wygodnie. A to poważny argument za tym, aby ją zmienić.

(1/06/2017)

 

     Ukradli Polakom 124 mln zł. Teraz grozi im 25 lat i przepadek całego majątku, czyli coś przeciwko czemu głosowała PO i Nowoczesna!

Policjanci lubelskiego CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego zatrzymali 13 osób, które wyłudzając zwroty podatku VAT ukradły Polakom łącznie 124 mln zł. Teraz grozi im do 25 lat więzienia i przepadek całego majątku (nawet tego, który poukrywali po rodzinie czy przyjaciołach). Wszystko dzięki nowelizacji kodeksu karnego, która zaostrzyła kary za wyłudzanie pieniędzy oraz ustawie o konfiskacie rozszerzonej. Znamienne, że politycy PO i Nowoczesnej byli przeciwko przepisom zaostrzającym kary i umożliwiającym konfiskatę majątku przestępców.

(1/06/2017)

  

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu