Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- wrzesień 2017 -

 

 

     Reprywatyzacyjne piekło: HGW oddaje kamienicę adwokatowi od rzekomo żyjącego 128-latka, a sąd to zatwierdza!

"Dziennik Gazeta Prawna" opisał wczoraj kolejny element patologicznej układanki, obrazujący czym była dzika reprywatyzacja w Warszawie. W grudniu 2011 roku zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami, w imieniu prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, wydał decyzję o zwrocie kamienicy przy ul. Łochowskiej 38. Kamienica trafia w ręce adwokata, który obwołał się kuratorem "nieznanego z miejsca pobytu" byłego właściciela, a sąd to klepną, mimo iż były właściciel w rzeczywistości nie żył od... 62 lat!

(29/09/2017)

 

     Kiedyś wystarczyły niskie płace, aby przyciągnąć inwestora. Dziś trzeba jeszcze zwalniać go z płacenia podatków

Milton Friedman (noblista, guru wolnorynkowej ekonomii) w 1990 roku ostrzegał Polaków: "Pamiętajcie jedno: zagraniczni inwestorzy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, lecz po to, by pomóc sobie. Cudzoziemcy powinni mieć takie same reguł gry, jakie obowiązują Polaków, nie należy dawać im żadnych specjalnych przywilejów, ulg czy zwolnień podatkowych". Ogłoszona kilka dni temu decyzja o tym, że amerykański JP Morgan zbuduje w Warszawie swoje centrum usług w zamian za odpowiedni "grant rządowy", stoi w sprzeczności z powyższym ostrzeżeniem Friedmana.

(29/09/2017)

 

     HGW ciągnie PO na dno. Wypłynęła kolejna faktura za prawników prezydent stolicy. Tym razem na 100 tys. zł

Prestiżowa kancelaria prawna z Warszawy, która została wynajęta do reprezentowania prezydent Warszawy przed Komisją Weryfikacyjną ds. dzikiej reprywatyzacji, właśnie wystawiła kolejną fakturę za swoje usługi. Tym razem w wysokości 100 tys. zł. Koszty tej faktury oczywiście zostały przerzucone na podatników. Takimi działaniami Hanna Gronkiewicz-Waltz sprowadza, i tak słabą ostatnio, Platformę Obywatelską na dno społecznego poparcia.

(28/09/2017)

 

     Państwo polskie podjęło przeciwko Autostradzie Wielkopolskiej działania egzekucyjne. Chodzi o zaległe 1,2 mld zł

Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit poinformował wczoraj w Senacie, iż państwo polskie podjęło wobec spółki Autostrada Wielkopolska (w 43 proc. spółka należy do rodziny Kulczyków) działania egzekucyjne, aby odzyskać niesłusznie przelaną na jej konta przez rząd SLD kwotę 895 mln zł. Jeśli doliczyć do tego zaległe odsetki (około 300 mln zł), w grę wchodzi łącznie 1,2 mld zł, które Autostrada Wielkopolska powinna zwrócić na konta Krajowego Funduszu Drogowego.

(28/09/2017)

 

     To niesamowite jak jeszcze 2 lata temu pompowali Ryszarda Petru! Nazywali go nawet "polskim JFK" (sic!)

W grudniu 2015 roku pojawił się sondaż Ibris zrobiony dla "Super Expressu", w którym Nowoczesna wyszła na pozycję lidera społecznego poparcia. Chciało na nią głosować 30,9 proc. respondentów. Drugi wówczas PiS mógł liczyć na poparcie jedynie 27,3 proc. badanych. Środowiska liberalne piały z zachwytu. Co jednak gorsze - dalej bezmyślnie pompowały postać Ryszarda Petru. Zaczęli go nawet nazywać "polskim Kennedym". Już wkrótce okazało się, że lider Nowoczesnej nie jest żadnym "Kennedym" lecz wielkim balonem, który pod naporem gaf, wtop i kompromitacji w końcu musiał eksplodować.

(27/09/2017)

 

     Polskie Azoty chcą przejąć giganta nawozowego z Chorwacji. Brawo! I pomyśleć, że jeszcze za Tuska Azoty były wyprzedawane

Tak powinna wyglądać ekspansja polskich championów za granicą - Grupa Azoty złożyła ofertę przejęcia udziałów chorwackiej spółki nawozowej Petrokemija. - "Chcielibyśmy kontrolować ten podmiot. Nie ma mowy o pakiecie mniejszościowym" - stwierdził wiceprezes Grupy Azoty Witold Szczypiński. I pomyśleć, że jeszcze wiosną 2013 roku ekipa Donalda Tuska wyprzedała spory pakiet akcji Azotów, czego konsekwencją było obniżenie udziału Skarbu Państwa w tej spółce z 45 do 33 proc. i ryzyko przejęcia przez rosyjskich konkurentów. Na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie.

(26/09/2017)

 

     W 1944 r. Rosjanie i Żydzi dokonali pogromu polskiej wsi Koniuchy. W odróżnieniu od Jedwabnego zbrodnia ta nie wywołuje jednak większego zainteresowania

Wczesnym rankiem 29 stycznia 1944 roku uzbrojone grupy partyzanckie Rosjan i Żydów wspierane przez Litwinów postanowiły dokonać pogromu zamieszkałej przez Polaków wsi Koniuchy. Chałupy, w których żyli nasi rodacy były podpalane. Jeśli ktoś próbował uciec z palącego się domu musiał liczyć się z tym, że napastnicy otworzą do niego ogień z pistoletów i karabinów. W ten sposób zginęło 38 osób - mężczyzn, kobiet i dzieci. W odróżnieniu od Jedwabnego zbrodnia ta nie wywołuje jednak większego zainteresowania...

(27/09/2016)

 

     CPK to wielka konkurencja dla lotniska pod Berlinem. No i się zaczyna: "Fakt" pisze o "rozpaczy Polaków" z powodu CPK

Kilka dni temu pojawiła się informacja, iż w gminie Baranów (ok. 40 km na zachód od Warszawy) powstanie jedno z największych przesiadkowych lotnisk w Europie. Centralny Port Komunikacyjny (CPK), bo tak oficjalnie nazywa się ten projekt, jako największy hub przesiadkowy w Europie Środ.-Wsch., miałby konkurować przede wszystkim z wciąż jeszcze budowanym lotniskiem przesiadkowym pod Berlinem. Długo nie trzeba było czekać na reakcję. Należący do niemieckiego koncernu medialnego dziennik "Fakt" właśnie wypuścił artykuł o "rozpaczy Polaków" z powodu budowy CPK.

(25/09/2017)

 

     Wszystkim zachwyconym AfD warto przypomnieć, że jej lider jest dumny z dokonań Wermachtu w trakcie II wojny światowej

Nie wiem jak można się cieszyć z wyniku wyborczego partii, której jeden z liderów i współzałożycieli jest dumny z "dokonań Wermachtu w trakcie II wojny światowej" i zapowiada koniec polityki wstydu za lata 1933-45? Jak można się cieszyć z tego, że partia, która wręcz programowo chce dogadywać się z Kremlem ponad głowami Polaków, będzie miała teraz realny wpływ na niemiecką politykę? Racje ma premier Czech, który zauważa, iż kto się cieszy z wyniku AfD nie widzi dalej niż czubek swojego nosa. Bowiem "dziś celem UE i uchodźcy, jutro celem Czesi i Polacy".

(25/09/2017)

 

     Wypuszczają zmyślony cytat z przeklinającego Kaczyńskiego, a następnie dodają: "Tak to mogło wyglądać"

Co krzyczał wściekły Kaczyński? - Pyta w nagłówku WP.pl i od razu odpowiada: "Mocne słowa". Po kliknięciu w artykuł widzimy wypowiedź jakiegoś nieznanego bliżej krytyka PiS, który wkłada w usta Kaczyńskiego ostrą wypowiedź ("i macie, k...wa, wyegzekwować od niego zmianę decyzji!"), a następnie dodaje: "Tak to mogło wyglądać". Oto jak prezentują się obecnie publikacje na WP.pl. Czy naprawdę jesteśmy już skazani na zmyślone informacje, fake-newsy i ostre manipulacje?

(23/09/2017)

 

     Port w Gdańsku coraz groźniejszy dla niemieckich portów. W 2009 r. przeładowano w nim 18,9 mln/t. towarów. W '17 r. będzie to już 39 mln/t.!

Jeszcze w 2009 r. przeładunek w gdańskim porcie wyniósł zaledwie 18,9 mln ton. Piszę "zaledwie", gdyż w ciągu kilku kolejnych lat udało się podwoić ten wynik do 37,3 mln ton (2016 r.), a w tym roku sięgnie on już blisko 39 mln ton, zaś łączna wartość przeładowanych towarów przekroczy 240 mld zł. W tym kontekście Gdańsk wyrasta na prawdziwą "gwiazdę" południowego Bałtyku, a podjęta w tym roku decyzja o jego rozbudowie to potężny cios dla konkurencyjnych portów niemieckich.

(22/09/2017)

 

     Buta i arogancja HGW przestają się opłacać, gdy państwo działa sprawnie. US zajął jej zaległe 12 tys. zł

Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz (HGW) ponad 12 tys. zł. Chodzi o zaległe grzywny (powiększone o odsetki karne) jakie nałożyła na nią komisja weryfikacyjna ds. stołecznej reprywatyzacji za niestawiennictwo na czterech rozprawach. HGW nadal jednak brnie w butę i arogancję. - "Przyjdą takie czasy, że te pieniądze będą musiały wrócić ze Skarbu Państwa z odsetkami na moje konto" - stwierdziła prezydent Warszawy.

(22/09/2017)

 

     Tusk w 1993 r.: "Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane"

Dojście do władzy ludzi pokroju Tuska, Balcerowicza i Lewandowskiego rozpoczęło niespotykany nigdy wcześniej w historii etap wyprzedaży majątku narodowego za bezcen. Dla zagranicznych firm zaczął się "złoty okres". Widząc, że nad Wisłą rządzą ludzie zakompleksieni wobec Zachodu i "zaczadzeni" neoliberalnymi frazesami, rozpoczęli oni prawdziwe łowy. Okazja goniła okazję, a uruchomiony wówczas proces drenażu kapitału doprowadził do trwałego uzależnienia naszej gospodarki od "zagranicznych inwestorów". I to jest prawdziwa wina Tuska i jego kumpli.

(20/04/2017)

 

     W Niemczech wzrasta liczba antysemickich przestępstw. Czy postępowe media odczepią się od Polski i zauważą, że to Niemcy nam "brunatnieją"?

Zgodnie z oficjalnymi statystykami w Niemczech w sposób drastyczny wzrasta liczba przestępstw o charakterze antysemickim i antyizraelskim. W pierwszej połowie 2017 roku zarejestrowano 681 takich przestępstw. To sporo, jeśli uwzględnimy statystyki Mosze Kantor Center, zgodnie z którymi w 2014 roku na całym świecie doszło łącznie do 766 antysemickich incydentów o charakterze kryminalnym (napaści, ataki na mienie, niszczenie miejsc kultu). Czy postępowo-lewicowe media odczepią się na tym tle od Polski i zauważą, że to Niemcy nam "brunatnieją"?

(21/09/2017)

 

     Rtm. Pileckiego torturował Eugeniusz Chimczak. Ten ubecki sadysta aż do śmierci w 2012 dostawał od III RP emeryturę pułkownika

Witold Pilecki został aresztowany w maju 1947 r. W areszcie UB był torturowany przez jednego z najokrutniejszych śledczych - Eugeniusza Chimczaka. W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną, wyznał jej w tym kontekście: "Oświęcim to była igraszka". Rok później został stracony i do dziś nie wiadomo, gdzie leżą jego zwłoki. Chimczak za swoje okrucieństwo został w 1996 r. skazany na 7,5 roku więzienia. Nie odbył jednak ani jednego dnia kary. Podobno ze względu na zły stan zdrowia. Zmarł spokojnie w 2012 roku do końca otrzymując od III RP wysoką emeryturę.

(20/09/2017)

 

     Bezrefleksyjna jak pierwsza prezes Sądu Najwyższego. Takiego samozaorania nie było od czasów słynnej "kasty"!

PiS nie musi robić żadnych kampanii na temat konieczności reformy sądownictwa w Polsce. Wystarczy, że nie będzie przeszkadzało sędziom w formułowaniu swobodnych wypowiedzi, a ludzie sami dostrzegą, że coś jest nie tak. Po tym, jak część totalsów zarzuciła Małgorzacie Gersdorf "zdradę", ta odpowiedziała, że uczestnictwo w zaprzysiężeniu nowego sędziego TK było jednak "bezrefleksyjne". Od czasu słynnej wypowiedzi Ireny Kamińskiej (sędzi Naczelnego Sądu Administracyjnego), o tym, że sędziowie to "nadzwyczajna kasta ludzi", nie słyszałem nic bardziej żenującego.

(20/09/2017)

 

     Szwedzi chcą emigrować do Polski? Zaskakujące wyniki sondy zorganizowanej przez szwedzkiego publicystę

Peter Imanuelsen, bardziej znany jako PeterSweden, to odpowiednik szwedzkiego Mariusza Maxa Kolonki. Na swoim twitterze zadał kilka dni temu następujące pytanie: Do którego kraju najchętniej byś uciekł z Zachodu, aby żyć w ciszy i spokoju? Do wyboru były cztery propozycje: Islandia, Norwegia, Węgry i Polska. Aż 67 proc. z ponad 9,5 tys. oddanych głosów wskazało nasz kraj. Czy Polska staje się coraz atrakcyjniejsza dla ludzi z Zachodu? Czy rzeczywiście ma na to wpływ polityka migracyjna i sprzeciw wobec przyjmowania jak leci imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki?

(19/09/2017)

 

     Gdy wypuścili fakenewsa o wiewiórce, to cała opozycja grzmiała. Jak Niemcy zabili żubra to cisza

Żubr wędrowniczek przez kilka miesięcy spokojnie wędrował sobie po Polsce. Totalnie niespłoszony. Totalnie oswojony. Wystarczyło jednak, że przepłynął Odrę i w Niemczech został niemal natychmiast zastrzelony. Podobno przez wzgląd na bezpieczeństwo publiczne. Teraz całą Polskę obiegło zdjęcie jego odciętej głowy. I... cisza. Gdy wypuścili zdjęcie rzekomo zabitej przez LexSzyszko wiewiórki (co okazało się nieprawdą), to grzmiały wszystkie lewicowe media i pół opozycji. Przy zabitym przez Niemców żubrze nie widzą problemu.

(18/09/2017)

 

     Niemiecki polityk przyznaje: Niemcy powinni być dumni z osiągnięć swoich żołnierzy podczas II wojny światowej

Alexander Gauland, jeden z lokalnych liderów uchodzącej za prorosyjską "Alternatywy dla Niemiec" (AfD), w trakcie przemówienia wygłaszanego do swoich partyjnych sympatyków stwierdził, że współcześni Niemcy powinni być dumni z osiągnięć niemieckich żołnierzy podczas II wojny światowej. - "Miliony niemieckich żołnierzy wypełniało rozkazy w systemie przestępczym. Ale system jest winny, a nie żołnierze, którzy byli odważni" - dodał Gauland. Czy groźny "rewizjonizm" stanie się niebawem motorem dla niemieckiej polityki historycznej?

(18/09/2017)

 

     Ekipa Tuska wyprzedała majątek narodowy za 58,6 mld zł. Szef EBOiR chce, aby proceder ten znowu wrócił do Polski

Szef Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) poinformował, że Polska powinna obniżyć "zaskakujący" poziom kontroli państwa nad największymi firmami, szczególnie w sektorze bankowym i energetycznym oraz przyspieszyć proces prywatyzacji. Szefowi EBOiR nie podoba się szczególnie to, że większość największych spółek giełdowych w Polsce (wchodzących w skład WIG20) jest kontrolowana pośrednio lub bezpośrednio przez państwo. W tym kontekście najlepiej, gdyby wróciła ekipa Tuska, a w ślad za nią proceder wyprzedaży wszystkiego co jest cenne i przynosi zyski.

(15/09/2017)

 

     "W kraju przeciwnika zasiewaj niezgodę i wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie" - jak metody Sun Tzu stosowane są w Polsce

Sun Tzu to jeden z największych starożytnych myślicieli Dalekiego Wschodu. W VI wieku p.n.e. popełnił on dzieło swojego życia pt. "Sztuka wojny", które dziś uznawane jest za najstarszy na świecie podręcznik prowadzenia wojny. Najwyższą umiejętnością zdaniem Sun Tzu jest złamanie oporu przeciwnika bez walki. Aby to osiągnąć należy "zasiewać waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju, wszelkimi siłami wprowadzać zamieszanie i dyskredytować wszystko, co dobre". Niestety, ale metody te są dziś stosowane przez media należące do zagranicznego kapitału.

(20/03/2017)

 

     W 1939 w Abbeville (Francja) Brytyjczycy i Francuzi podjęli decyzję, aby nie pomagać Polsce. Pięć lat później Abbeville wyzwolili Polacy

12 września 1939 roku, w położonej na północy Francji miejscowości Abbeville, odbyła się tajna brytyjsko-francuska konferencja. Podjęto na niej decyzję, aby zaatakowanej przez Niemców Polsce nie udzielać militarnej pomocy, a jednocześnie nie atakować Niemców od zachodu. Po pięciu latach - we wrześniu 1944 roku - Abbeville wyzwolone zostało przez... Polaków! Uczyniła to I Dywizja Pancerna pod dowództwem generała Stanisława Maczka. Chichot historii? Ironia losu?

(14/09/2017)

 

     Partie dostają miliony złotych z budżetu, a mimo to żadna z nich nie chce ujawnić ile i komu płaci za PR

W ubiegłym roku polskie partie polityczne dostały z budżetu państwa ponad 102,9 mln zł. Mimo to żadna z nich nie chce ujawnić z kim podpisuje umowy związane z marketingiem, wizerunkiem i obsługą social mediów oraz ile w tym celu wydaje naszych pieniędzy. W tym kontekście słuszna wydaje się być koncepcja publicysty Łukasza Warzechy, który proponuje, aby uzależnić otrzymywanie budżetowych subwencji od zachowania pełnej jawności i transparentności partyjnych wydatków.

(14/09/2017)

 

     Jawny rejestr umów oraz stanowisk opłacanych z publicznej kasy - oto czego brakuje w polskiej polityce!

Jeszcze nie tak dawno (2012 r.) PiS chciał wprowadzić ustawę o Centralnym Rejestrze Oświadczeń. Rejestr ten miałby informować, kto z działaczy partyjnych lub członków ich rodzin jest zatrudniony w spółkach Skarbu Państwa, w ministerstwach, agencjach rządowych oraz jakie z tego tytułu pobiera pensje. Może warto powrócić do tego pomysłu teraz, kiedy PiS ma większość w parlamencie? Jeśli rejestr rozszerzyć o spis umów, jakie ministerstwa i agencje rządowe zawierają z prywatnymi wykonawcami, to byłoby to epokowe wydarzenie w zakresie transparentności polskiej polityki!

(13/09/2017)

 

     To hasło podbija francuską sieć: "Nie potrzebujemy polskich hydraulików. Potrzebujemy polskich ministrów"

Prezydent Francji Emmanuel Macron traci zaufanie społeczne w bardzo szybkim tempie. Od czerwca stracił już 22 pkt. procent poparcia. Jak zauważyła agencja Reutersa żaden francuskim polityk od 1995 roku nie tracił poparcia w takim tempie jak Macron. Niewybredne ataki prezydenta Francji na Polskę z pewnością mu nie pomogły. Skupienie się na naszym kraju, a odłożenie na bok bieżących problemów Francji spowodowało, że serca francuskich internautów podbiło hasło: "Nie potrzebujemy polskich hydraulików. Potrzebujemy polskim ministrów".

(12/09/2017)

 

     Sprawiedliwe sądy lądują jako reklamy w "Sieci", "Do Rzeczy" i "Naszym Dzienniku". Ciekawe ile kosztowały?

Niestety mamy ciąg dalszy kontrowersji wokół akcji "Sprawiedliwe sądy". Wiele wskazuje na to, że finansowymi beneficjentami będą wydawcy sympatyzujących z rządem tygodników "Sieci" (bracia Karnowscy) oraz "Do Rzeczy". Reklama akcji "Sprawiedliwe sądy" pojawiła się również na łamach powiązanego z toruńskimi redemptorystami "Naszego Dziennika" (o. Tadeusz Rydzyk). Brak reklam w innych tygodnikach / dziennikach rodzi sugestię, iż pośrednim celem tej akcji może być także wsparcie finansowe dla wybranych wydawnictw prasowych.

(12/09/2017)

 

     PiS dostaje z budżetu 48 mln na rok. Czy rzeczywiście potrzebnej kampanii nie można było sfinansować ze środków partii?

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w ubiegłym roku 29,7 mln zł dotacji podmiotowej z budżetu państwa oraz 18 mln zł subwencji. Razem to blisko 48 mln zł. W roku 2017 będzie podobnie. W tym kontekście pojawia się ważne pytanie - czy rzeczywiście nie można było potrzebnej kampanii informacyjnej w/s sądów, promującej jedną z najważniejszych obietnic wyborczych, sfinansować ze środków partii? Efekt tego jest taki, że zamiast zwiększać społeczne poparcie dla reformy, dziś wszyscy dookoła mówią tylko o "aferze billboardowej" i porównują PiS do PO.

(11/09/2017)

 

     Strzelnica dla każdego w każdym powiecie. To jest dobra zmiana w wykonaniu MON! Czy opozycja znowu zawyje?

Fakty są następujące: polskie społeczeństwo jest jednym z najmocniej rozbrojonych społeczeństw w Europie. Na 100 mieszkańców naszego kraju przypada jedynie 1,5 sztuki broni palnej. Dla porównania - w Danii ten współczynnik wynosi 12, w Czechach 16, w Niemczech 30, a w Finlandii ponad 45. Pod tym względem decyzja o budowie w każdym powiecie otwartych dla wszystkich strzelnic, które mają propagować strzelectwo wśród zwykłych obywateli, to ruch w zdecydowanie dobrą stronę. Czy opozycja znowu zawyje tak, jak wyła przy powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej?

(11/09/2017)

 

     W PRL skazał opozycjonistę na więzienie. W III RP trafił do Sądu Najwyższego. Oto jak się sądownictwo samooczyściło

W 1984 sędzia Marian Buliński skazał działacza "Solidarności" Władysława Walca na rok więzienia za odmowę służby wojskowej w LWP. W "wolnej Polsce" Walec walczył o rehabilitację i unieważnienie PRL-owskiego orzeczenia, które wysłało go do więzienia. Bezskutecznie. Ostatecznie przegrał w 2010 roku przed Izbą Wojskową Sądu Najwyższego. Co ciekawe - sędzią wspomnianej Izby był w tym czasie... Marian Buliński. Ten sam, który skazał Walca na więzienie w PRL. Oto, jak się pięknie sądownictwo samooczyściło.

(8/09/2017)

 

     Rząd Tuska finansował swoje kampanie informacyjne z pieniędzy podatników i był spokój. Rząd PiS zrobił to samo i jest dym

Aby była jasność - jakiekolwiek finansowanie kampanii informacyjnych rządu pieniędzmi podatników powinno być dopuszczalne tylko i wyłącznie wtedy, gdy w grę wchodzi interes społeczny (a nie polityczny!). Przypomnijmy, że rząd Tuska sfinansował pieniędzmi budżetowymi m.in. wielką kampanię informacyjną (spoty TV, reklamy, billboardy) na temat słuszności forsowanej przez siebie reformy emerytalnej. Wówczas jednak mało kogo to obchodziło. Rząd Szydło zrobił teraz to samo w/s reformy sądownictwa. W tym jednak przypadku oburzenie mediów jest niemal powszechne. Czy obie sprawy się czymś różnią?

(8/09/2017)

 

     Dziwna umowa MON na realizację spotu TV. Wygrywa ją firma założona w poprzednim miesiącu

Sekwencja wydarzeń była następująca: 16 lutego 2016 r. powstaje firma Milvus Media. 21 marca MON rozpoczyna poszukiwania zleceniobiorcy na realizację spotu telewizyjnego. 23 marca MON publikuje gotowy spot na oficjalnym kanale na Youtube. 24 marca MON (pełnomocnikiem jest B. Misiewicz) podpisuje umowę z Milvus Media na produkcję spotu, który opublikowano dzień wcześniej. 24 marca spot pojawia się na antenie TVP i TV Trwam (w tej sprawie podpisano odrębne umowy). 30 marca Milvus Media wystawia fakturę MON na 36,8 tys. zł. O sprawie poinformował na twitterze Jan Kunert.

(7/09/2017)

 

     Niemcy i Rosjanie zatopili w Bałtyku 50 tys. ton broni chemicznej. Dziś to tykająca bomba, która zaczęła zagrażać Polsce!

Okazuje się, że tuż przy polskim wybrzeżu znajduje się gigantyczna bomba chemiczna, która właśnie zaczęła "tykać". W latach 40-tych XX wieku Niemcy i Rosjanie zatopili w Bałtyku ok. 50 tys. ton różnego rodzaju broni chemicznej. Beczki z fosforem białym, sarinem czy iperytem, zamiast być topione na głębokości 500-1000 metrów, nieraz trafiały do bałtyckiego szelfu na głębokość 10-12 metrów. Niestety, po ponad 70 latach zaczęły one rdzewieć, a groźne substancje wydostawać się na zewnątrz. Jakby tego było mało w latach 1989-92 Rosjanie zrzucali do Bałtyku również odpady atomowe!

(30/05/2016, update: 7/09/2017)

 

     Tusk 2013 r.: LOT to studnia bez dna. Prywatyzacja jedyną alternatywą. LOT 2017 r.: Po lipcu 150 mln zł zysku

Jeszcze nie tak dawno, bo w 2013 roku, ówczesny premier Polski Donald Tusk twierdził, że PLL LOT jest "studnią bez dna", a jedyną realną alternatywą dla scenariusza ciągle powtarzających się kłopotów miała być prywatyzacja. Ledwie 3 lata później LOT przewiózł w ciągu roku rekordową w historii liczbę pasażerów (6,89 mln osób) i za cały rok osiągnął ok. 200 mln zł zysku. W tym roku, od stycznia do lipca osiągnął już ok. 150 mln zł zysku na czysto. Co takiego się stało, że ze "spółki specjalnej troski" LOT stał się wiodącym przewoźnikiem regionu?

(6/09/2017)

 

     Stare długi Tuska znowu dają o sobie znać. W 2018 r. trzeba będzie zaciągnąć rekordową pożyczkę, aby je zrolować

Zgodnie z ogłoszonym przez rząd Beaty Szydło wstępnym planem budżetu, nasze państwo będzie musiało w przyszłym roku pożyczyć rekordową kwotę 181,7 mld zł. Na bieżące wydatki pójdzie nieco ponad 63,3 mld zł (głównie na pokrycie deficytu budżetowego oraz zapłatę składki do UE). Pozostałe 118,4 mld zł będzie przeznaczone na rolowanie starych długów. Innymi słowy - aby spłacić wymagalne zadłużenie zaciągnięte jeszcze za czasów Tuska, ekipa Szydło będzie musiała zaciągnąć zupełnie nowe (i rekordowo wysokie) długi.

(6/09/2017)

 

     System OFE z Chile miał być wzorem dla polskiego. Dzisiaj Chilijczycy masowo wychodzą na ulice protestując przeciw OFE

Nie wszyscy wiedzą, że chilijski system otwartych funduszy emerytalnych miał być dla ekipy Buzka i Balcerowicza wzorem do naśladowania przy wprowadzaniu OFE w Polsce. Dzisiaj przez Chile przetaczają się gigantyczne demonstracje zwykłych ludzi, którzy zostali oszukani i ograbieni w majestacie prawa. Okazało się, że tamtejsze OFE - poprzez pobieranie wysokich prowizji i marż - istotnie ograniczały kwotę oszczędzanego kapitału, a w konsekwencji pomniejszały wysokość wypłacanych Chilijczykom emerytur. Analogie do polskich patologii widać gołym okiem.

(5/09/2017)

 

     Dziwna ulga podatkowa dla wybranych, o której uchowanie zadbał A. Kwaśniewski i Trybunał Konstytucyjny

Pod koniec 2000 r. z inicjatywy Min. Finansów przyjęto projekt ustawy, który zwalniał z podatku dochody uzyskane ze sprzedaży akcji w okresie od 1 stycznia 2001 r. do 31 grudnia 2003 r. Na pierwszy rzut oka - nic nadzwyczajnego. Po kilku latach ciekawego spostrzeżenia dokonuje jednak prof. Ryszard Bugaj. Zauważa on, że tuż przed wejściem w życie tej ustawy założyciele i współpracownicy Gazety Wyborczej otrzymują za darmo potężne pakiety akcji Agory, które - dzięki wspomnianej ustawie - mogą potem spieniężyć na giełdzie nie płacąc za to żadnego podatku.

(27/02/2017)

 

     Włoskie sądy nadal żądają od Niemiec odszkodowań za II wojnę światową. I nikt tam nie uważa, że temat jest "zamknięty"

W kontekście dyskusji na temat roszczeń przeciwko Niemcom za straty spowodowane II wojną światową, warto przypomnieć jak do tematu podchodzi się we Włoszech. Tamtejsze sądy uznały w 2008 r., że osoby prywatne, których rodziny zostały przez Niemców skrzywdzone lub poniosły straty materialne, mogą się teraz domagać od rządu w Berlinie wysokich odszkodowań. Co prawda Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) w Hadze stwierdził w 2012 r., że włosi nie mogą wydawać tego typu wyroków, jednak 2 lata później włoski Trybunał Konstytucyjny uznał, że orzeczenie MTS można olać.

(4/09/2017)

 

     Polacy zadłużeni pod korek? Suma wszystkich kredytów bankowych przekroczyła już 576 mld zł!

Okazuje się, że banki trzymają Polaków na coraz krótszej (kredytowej) smyczy. Zgodnie z najnowszym raportem Związku Banków Polskich kredyty posiada już 15,3 mln Polaków, a łączna kwota wszystkich zobowiązań Polaków na koniec 2016 roku przekroczyła już 576 mld zł! O ile szybki wzrost zadłużenia w czasach dobrej koniunktury nie może być problemem, o tyle w momencie pogorszenia się wskaźników ekonomicznych przerośnięta kwota kredytów będzie nie lada wyzwaniem.

(4/09/2017)

 

     Dziś 1 IX, dlatego przypomnijmy tę przemilczaną zbrodnie: Niemcy uprowadzili 200 tys. polskich dzieci. Powróciło jedynie 30 tys.

Nie wszyscy wiedzą, że w trakcie II wojny światowej nasi zachodni sąsiedzi wprowadzili w życie plan tzw. rabunku polskich dzieci. Był to plan uprowadzania i germanizowania dzieci uznanych za "wartościowe rasowo", który realizowano w sposób zinstytucjonalizowany. Ta nieco już zapomniana zbrodnia miała jednak nader tragiczny wymiar. Setki tysięcy polskich rodziców najpierw cierpiało, kiedy ich dzieci były siłą od nich zabierane, a potem do końca żyło w niepewności, co się z nimi dzieje. Z uprowadzonych 200 tys. dzieci po wojnie wróciło bowiem tylko 30 tys.

(23/06/2017)

 

     Jak słodko: Ostatni odcinek niemiecko-rosyjskiego Nord Stream 2 wybudują Włosi. Europejska solidarność w pełni!

Wygląda na to, że po Austriakach i Francuzach, także i Włosi zaangażują się w realizację rosyjsko-niemieckiego Nord Stream 2. Włoska firma Saipem ma wybudować ostatni odcinek tej omijającej nasz kraj rury gazowej. Włosi będą odpowiedzialni za budowę końcowej części gazociągu biegnącego z Bałtyku do terminala w niemieckim Greifswaldzie. Oto jak wygląda "europejska solidarność" w praktyce! Zaryzykowałbym nawet, że im bardziej Europa pochłonięta jest badaniem "stanu demokracji" w Warszawie, tym lepiej układa się współpraca przy realizacji Nord Stream 2.

(1/09/2017)

 

     W PRL dążył do odkrycia  technologii umożliwiającej budowę bomby termojądrowej. Zginął nagle w tajemniczym wypadku

Sylwester Kaliski był generałem w LWP, a jednocześnie wybitnym naukowcem, profesorem Wojskowej Akademii Technicznej, specjalistą w dziedzinie teorii pól sprzężonych oraz badań termojądrowych. W latach 70-tych ub. wieku pracował nad projektem syntezy termojądrowej przy użyciu laserów dużej mocy, a stąd już tylko krok do opracowania technologii produkcji bomby termojądrowej. Gdyby ta sztuka się udała, to Polska zostałaby dopisana do grona światowych mocarstw. Niestety - w 1978 roku Kaliski ginie w tajemniczym wypadku, a projekt syntezy termojądrowej zostaje porzucony.

(1/09/2017)

     

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu