Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- listopad 2017 -

 

 

     Ekolodzy idą na wojnę z Lasami Państwowymi. Nie podoba im się, że nie mają wpływu na polskie lasy

Siedem organizacji ekologicznych (m.in. Greenpeace, ClientEarth czy WWF) złożyło do Komitetu Aarhus (to taka Komisja Wenecka tylko, że do spraw środowiska naturalnego) skargę na Polskę w/s zarządzania lasami. Ekologów boli to, że nie mogą wpływać na decyzje dotyczące gospodarowania polskimi lasami przez Lasy Państwowe. Dodatkowo twierdzą, że obowiązująca w naszym kraju od 1991 roku ustawa o lasach jest niezgodna z ratyfikowaną w 2003 roku Konwencją z Aarhus. Czyżby kolejna próba oczernienia wizerunku Polski za granicą?

(29/11/2017)

 

     Francja od 9 lat pozostaje w unijnej procedurze nadmiernego deficytu, ale UE powstrzymuje się od nałożenia sankcji. Ciekawe dlaczego?

Każde państwo UE musi przestrzegać Paktu Stabilności i Wzrostu który stanowi jasno: deficyt budżetowy nie może przekraczać 3 proc. PKB, a limit długu w relacji do PKB nie może być wyższy niż 60 proc. Aktualne zadłużenie Francji wynosi ponad 2 bln 209 mln euro, co stanowi blisko 97 proc. PKB tego kraju. Bruksela już wiele lat temu objęła Francję unijną procedurą nadmiernego deficytu. Może za to nałożyć na Paryż sankcje finansowe w wysokości do 0,5 proc. PKB (w praktyce dziesiątki miliardów euro). Może. Francji jednak nic nie grozi.

(29/11/2017)

 

     Absurdy zakazu handlu w niedzielę. Na Węgrzech Orban już po roku wycofał się z tej ustawy

W kontekście informacji o sprzecznych zapisach projektu o zakazie handlu w niedzielę warto odnotować, że na Węgrzech niechęć społeczeństwa do tego zakazu wzrosła istotnie już po jego wprowadzeniu. Węgrzy zaczęli masowo skarżyć się na to, że nie mogą robić zakupów w niedzielę, co automatycznie przełożyło się na notowania partii Viktora Orbana, która pierwszy raz zaczęła istotnie tracić poparcie. Orban, widząc co się dzieje, nakazał wycofanie się z tej ustawy zaledwie po roku od jej wprowadzenia. Podejrzewam, że w Polsce będzie podobnie.

(28/11/2017)

 

     Niemcy mogą mieć przy granicy z Polską kopalnie i elektrownie na węgiel. Polska przy granicy z Niemcami już nie

W oddalonej o kilka kilometrów od granicy z Polską niemieckiej miejscowości Janschwalde działa duża elektrownia na węgiel brunatny. Wydobywany jest on z okolicznych kopalni odkrywkowych. 20 kilometrów dalej w polskim Gubinie, miała powstać podobna elektrownia wraz z odkrywkową kopalnią węgla brunatnego. Miała. Przedstawiciele niemieckich gmin przygranicznych wespół z ekologami złożyli jednak tysiące protestów w tej sprawie. Efekt był taki, że realizacja tej inwestycji musiała zostać wstrzymana. Kolejny przykład na to, że Niemcy mogą, a Polska już nie.

(7/03/2017)

 

     W Polsce afera o Puszcze, tymczasem Niemcy wycinają w pień stary las pierwotny, bo przeszkadza im w rozbudowie kopalni węgla

Gdy w Polsce trwa wielka afera, bo na fragmentach Puszczy Białowieskiej (które nie są rezerwatem) dokonuje się okresowej wycinki drzew zasadzonych wcześniej przez człowieka, Niemcy w najlepsze wycinają u siebie stary (liczący 12 tys. lat) las pierwotny, bo przeszkadza im w rozbudowie odkrywkowej kopalni węgla brunatnego. Sąd administracyjny w Kolonii właśnie potwierdził, że wycinka gigantycznych połaci lasu Hambach może być kontynuowana. Zaślepieni polskimi sprawami eurokraci z Brukseli w ogóle nie dostrzegają tego tematu. 

(27/11/2017)

 

     Port w Gdańsku odbiera zlecenia portom niemieckim. Tym razem wyeksportuje w świat auta produkowane na Słowacji

Jeszcze do niedawna polskie porty nie miały szans konkurować z niemieckimi, a każdy kto twierdził, że jest inaczej nie mógł być traktowany na poważnie. Obecnie jednak sytuacja ta zaczyna się zmieniać. Do portu w Gdańsku w ubiegłym tygodniu dotarł pierwszy transport aut Kia Cee’d z fabryki w Żilinie na Słowacji. Do tej pory auta te były eksportowane w świat z portu pod Hamburgiem. Teraz, po raz pierwszy w historii, będzie to polski port. W tym kontekście decyzja o budowie w Gdańsku Centralnego Portu Morskiego jest jak najbardziej uzasadniona.

(27/11/2017)

 

     Macron mięknie, gdy chodzi o kasę za okręty. A jeszcze niedawno Polska była dla niego "niedemokratycznym reżimem"

- "Żaden z krajów UE nie ma prawa osądzać reform, które przeprowadza inny kraj. Polska jest w dialogu z Komisją Europejską. Ja nie jestem sędzią ani aktorem w tej sprawie" - powiedział wczoraj Emmanuel Macron podczas spotkania z premier Beatą Szydło. Co się stało, że ten nieprzejednany wróg Polski, który stawiał nasz kraj w jednym szeregu z reżimem Putina, nagle postanowił zmienić zdanie? Śpieszę z wytłumaczeniem - otóż chodzi o kasę, a dokładnie o 10 mld zł, jakie może trafić do francuskich stoczni w zamian za wybudowanie okrętów podwodnych dla Polski.

(24/11/2017)

 

     W czasie gdy krajem rządziła partia Balcerowicza bezrobocie urosło z 10 do 18%, a wzrost PKB obniżył się z 6,6 do zaledwie 0,5%

Kiedy czołowy autorytet ekonomiczny totalnej opozycji, krytykuje obecną sytuację "bo ludzie dostali 500+", warto przypomnieć jego największe dokonania. I wcale nie mam tutaj na myśli "terapii szokowej" z początku lat 90-tych. Chodzi o okres lat 1997-2001, kiedy Balcerowicz był wicepremierem i ministrem finansów, a jego partia (Unia Wolności) współrządziła krajem. Kiedy zaczynali rządzić bezrobocie wynosiło 10 proc., a wzrost PKB osiągał 6,6 proc. Kiedy kończyli (2001) bezrobocie wynosiło 18,2 proc., a wzrost PKB obniżył się do zaledwie 0,5 proc.

(27/03/2017)

 

     Duża niemiecka firma, wymagane 2 języki obce, oferuje w Trójmieście pracę za 2,2 tys. zł. I jak tu ma być lepiej?

Lech Wałęsa obiecywał kiedyś, że Polska będzie drugą Japonią. No i stało się. Jesteśmy "Japonią Europy" pod względem czasu spędzanego w pracy. Jednocześnie jednak jesteśmy "Bangladeszem Europy" pod względem zarobków za wykonywaną pracę. Po 13 latach spędzonych w UE nasze płace są na tyle niskie, by nadal traktować nas jak tanią siłę roboczą. Co jednak najgorsze - gdy spojrzymy przez pryzmat tempa wzrostu płac za lata 2008 - 2016, to okaże się, iż pod względem wysokości wynagrodzeń nigdy nie dogonimy krajów Europy Zachodniej!

(23/11/2017)

 

     PO chce komisji śledczej ws. Puszczy. Popieram. Wyjdzie na jaw, że za ich czasów wycinka była znacznie większa niż obecnie!

Przypomnijmy, że "konflikt o puszczę" zaczął się od ubiegłorocznej decyzji ministra Szyszki dotyczącej zwiększeniu rocznego limitu wycinki drzew w nadleśnictwach gospodarczych wchodzących w skład Puszczy Białowieskiej (nie zaś w skład parku narodowego) z 6,4 do 18,8 tys. m/3. Dzisiaj posłowie PO chcą powołania komisji śledczej w/s Puszczy. Popieram. Wyjdzie wówczas na jaw, że wycinka drzew w Białowieży w latach, kiedy rządziła PO, była o połowę większa niż obecnie, a mimo to Unia Europejska w ogóle się tym nie przejmowała.

(22/11/2017)

 

     Orzecznicy z ZUS przeciwko ustawie o jawności życia publicznego. Nie chcą zdradzić jakie mają majątki

Ustawa o jawności życia publicznego nakłada m.in. na lekarzy orzeczników z ZUS obowiązek składania od 1 stycznia 2018 r. oświadczeń majątkowych. W efekcie każdy z nas będzie mógł się dowiedzieć jakie mają majątki czy oszczędności, a za kłamstwo lub nieujawnienie informacji będzie im groził proces (vide: przypadek prezydenta Adamowicza z Gdańska). To wywołało olbrzymie protesty ze strony lekarzy orzeczników, którzy grożą nawet, że w przypadku konieczności ujawnienia informacji o majątku będą rezygnowali z pracy.

(22/11/2017)

 

     W wyniku konfiskaty rozszerzonej przestępcom zajęto już pół miliarda zł majątku! A ile było krzyku, gdy tę ustawę wprowadzano...

Ustawa o konfiskacie rozszerzonej miała uniemożliwić przestępcom czerpanie korzyści z nielegalnie zdobytych majątków. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stało. Po zaledwie pół roku od wejścia w życie tej ustawy skonfiskowano bowiem przestępcom na poczet kar majątki o wartości pół miliarda zł! Udało się zatem coś, czego nie można było zrobić przez 28 lat trwania III RP. A teraz zagadka - kto głosował przeciwko wprowadzeniu w życie tej ustawy? Tak, drodzy państwo, przeciwko byli przedstawiciele totalnej opozycji z PO i N.

(21/11/2017)

 

     Zbudowali farmę fotowoltaiczną za 10 mln zł. Dziś przynosi same długi i nie wiadomo co z nią zrobić

Farma w Wierzchosławicach była pierwszą tak dużą (moc pow. 1 MW) inwestycją fotowoltaiczną w Polsce. Otwierana w 2011 roku z wielką pompą przez Waldemara Pawlaka, miała być wzorem dla innych samorządów w Polsce w zakresie inwestowania w solarne systemy energii odnawialnej. Po upływie 6 lat okazało się, że farma ta stała się największą porażką inwestycyjną w historii Wierzchosławic. Zadłużenie spółki zarządzającej farmą przekracza już 3 miliony złotych i nadal rośnie, a lokalne władze nie mają koncepcji jak poradzić sobie z tym problemem.

(21/11/2017)

 

     Tusk, aby przejąć władzę w Polsce jest zdolny do wszystkiego. Nie wolno go lekceważyć pod żadnym pozorem!

Donald Tusk jest coraz mocniej sfrustrowany. Jego Platforma Obywatelska od czasu ostatnich wyborów ciągle traci poparcie, a kolejne próby "puczów" i przewrotów się nie udają. Dlatego Tusk nie cofnie się przed niczym, aby odmienić niekorzystne dla siebie trendy. Decydując się na poświęcenie dobrego imienia Polski bez wątpienia osłabi potencjał naszego kraju. To zaś może wpłynąć na losy i jakość życia milionów zwykłych Polaków. I właśnie dlatego Tusk jest wciąż niezwykle groźnym politykiem, którego nie można lekceważyć.

(20/11/2017)

 

     Amerykańskie Patrioty mają być Polsce. Kremlowski "nasz człowiek w Warszawie" natychmiast się uaktywnił

Z jednej strony mamy stałą obecność sił USA w Polsce, miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, LNG w Świnoujściu, WOT, Baltic Pipe, przekop Mierzei, koncept budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego / Centralnego Portu Morskiego, a ostatnio - "zielone światło" na system antyrakietowy Patriot. Z drugiej strony pojawia się Donald Tusk, który nagle ogłasza alarm i twierdzi, że to wszystko "kremlowski plan". Pytanie - kto ma rację i kto kogo plan realizuje?

(20/11/2017)

 

     W sprawie kłamstwa Guy'a odpowiedzmy prawdą: W hitlerowskim Waffen-SS służyło aż 40 tys. Belgów!

Belgijski europoseł Guy Verhofstadt, w trakcie debaty nt. rzekomo łamanej w Polsce praworządności, stwierdził, że 11 listopada na ulice Warszawy wyszło tysiące faszystów, neonazistów i białych suprematystów. - "Marsz ten miał miejsce 300 km od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie" - kontynuował. Panie Verhofstadt - to co nie powinno nigdy się wydarzyć, to służba blisko 40 tys. Belgów w Waffen-SS, hitlerowskiej organizacji, która mordowała Polaków i Żydów.

(18/11/2017)

 

     Rumunia drastycznie obniżyła podatki. Efekt? Blisko 9 proc. wzrost PKB. Teraz szykują kolejne obniżki

MFW i UE w 2015 r. odradzały władzom Rumunii drastyczne obniżenie stawek VAT i innych obciążeń podatkowych dla małych przedsiębiorców. Rząd w Bukareszcie jednak nie posłuchał swoich unijno-międzynarodowych doradców i zaryzykował. Efekty były rewelacyjne! Ludzie zachowali więcej pieniędzy dla siebie, sprzedaż detaliczna wzrosła, a budżet kraju zanotował rekordowe wpływy. Potem podatki obniżono po raz kolejny, w efekcie czego wzrost PKB Rumunii wystrzelił dziś do 8,8 proc. PKB. Może ktoś w naszym resorcie finansów to zanalizuje?

(17/11/2017)

 

     Spółkę wyceniano na 200 mln zł. Posiadała atrakcyjne nieruchomości w Warszawie. Ekipa Tuska sprywatyzowała ją za 115 mln

Kontrolerzy NIK nie mieli wątpliwości - przy prywatyzacji należącej do Skarbu Państwa spółki "Meble Emilia" doszło do poważnych nieprawidłowości. W opracowanym przez rząd Tuska memorandum w/s sprzedaży nie wiedzieć czemu położono nacisk na nierentowny obrót mebli (spółka chciała się z tego wycofać). Nie eksponowano natomiast kwestii wielu nieruchomości w ścisłym centrum Warszawy, których spółka była właścicielem oraz zarządcą i które windowały jej wartość na blisko 200 mln zł. Ostatecznie ekipa Tuska Meble Emilia sprywatyzowała deweloperowi za 115 mln zł.

(9/03/2017)

 

     Nazwali tysiące Polaków mianem faszystów tylko dlatego, że są patriotami. Czas na tysiące pozwów!

Bezpodstawne nazwanie kogoś faszystą, to jedna z najgorszych inwektyw jaką można zastosować publicznie. Jeśli europosłowie nazywają tym mianem zwykłych Polaków tylko dlatego, że zdecydowali się zamanifestować swój patriotyzm oraz radość z odzyskania niepodległości w trakcie Marszu Niepodległości, to potrzeba zdecydowanej reakcji. W tym kontekście racje ma prezydent Duda, który stwierdził, że: "Zachowanie i język posłów PO i ich koalicjantów w PE jest nie do zaakceptowania. To mowa kłamstwa, która uderza w Polaków, Polaków i nasze prawo wyboru".

(16/11/2017)

 

     J. Lewandowski to nie tylko referent antypolskiej rezolucji. To przede wszystkim pomysłodawca rabunkowej "powszechnej prywatyzacji"!

W kontekście wczorajszej aktywności Janusza Lewandowskiego w Parlamencie Europejskim i przyjęciem antypolskiej rezolucji, warto przypomnieć wcześniejsze "osiągnięcia" tego europosła. Jednym z nich jest niewątpliwie Program Powszechnej Prywatyzacji, nazywany również "najdroższą porażką III RP". W trakcie przymusowej prywatyzacji ponad 500 przedsiębiorstw doszło bowiem do mnóstwa afer i przekrętów, na których wzbogacili się pseudobiznesmeni i koledzy polityków. Tradycyjnie straciło nasze państwo, czyli my wszyscy.

(15/09/2016)

 

     Odlot eurokratów! W treści rezolucji w/s Polski chcą potępić prześladowania wobec "komunistów i innych demokratów" (sic!)

Kiedy pierwszy raz to przeczytałem myślałem, że to głupi żart. Okazało się jednak, że to ponura prawda. Grupa posłów do Parlamentu Europejskiego wniosła o wprowadzenie poprawki do treści rezolucji przeciwko Polsce. Zgodnie z jej projektem Parlament Europejski miałby "potępić środki represji i akty prześladowania politycznego ze strony władz Polski, wymierzone przeciwko komunistom, antyfaszystom i innym demokratom". Zrównanie komunistów z demokratami pokazuje jak głęboki jest "separatyzm intelektualny" co niektórych eurokratów i jak niewiele wiedzą oni o współczesnej Polsce.

(15/11/2017)

 

     Fatalny błąd legislacyjny PiS-u skutkujący nowym obowiązkiem podatkowym. Sytuację może uratować veto prezydenta!

W ubiegłym tygodniu zakończył się parlamentarny proces legislacyjny dotyczący nowelizacji ustawy o podatku CIT. Problem w tym, że w projekcie noweli posłowie i senatorowie przemycili (prawdopodobnie w wyniku błędu) fatalny w skutkach przepis nakazujący spółkom kapitałowym płacić podatek od pieniędzy inwestowanych w inne spółki czy start-upy (sic!). Wkłady tego rodzaju zawsze były uznawane za neutralne z punktu widzenia podatkowego. Sytuacja ma się zmienić od 1 stycznia 2018 r., o ile prezydent Duda ustawy nie zawetuje.

(15/11/2017)

 

     Wzięli kredyt na budowę autostrady. Na spłatę odsetek od tego kredytu też wzięli kredyt. A wszystko poręczył Skarb Państwa!

Jak to się stało, że obsługa około 250 km płatnych autostrad kosztuje państwo polskie ponad miliard złotych rocznie? Przecież za tę kwotę można by co sezon budować po kilkadziesiąt km nowych autostrad i dróg szybkiego ruchu. No cóż - tak się dzieje, gdy prywatna spółka z rządową koncesją na autostradę bierze gigantyczny kredyt nie tylko na jej budowę, ale również na spłatę odsetek od tego kredytu, a następnie żąda gigantycznych opłat za "utrzymanie dostępności" (generując dla siebie po pół miliona zł zysku dziennie). Astronomiczne koszty nie powinny nas w takich okolicznościach szokować.

(14/11/2017)

 

     Macron, czołowy hipokryta Europy: - "Nie mam w zwyczaju mieszać się do polityki wewn. innych państw". Co innego, gdy chodzi o Polskę

Emmanuel Macron poproszony kilka dni temu przez dziennikarzy o komentarz do sytuacji, jaka zapanowała w Arabii Saudyjskiej (aresztowania wysokich urzędników, zabójstwa na szczytach władzy) odpowiedział, że "nie ma w zwyczaju mieszać się do polityki wewnętrznej innych państw". Powyższe oświadczenie może szokować, szczególnie jeśli przypomnimy sobie ataki prezydenta Francji na Polskę z okresu ostatnich kilku miesięcy. Z drugiej strony warto wiedzieć, że nie tak dawno Francja podpisała z Arabią Saudyjską kontrakty gospodarcze o łącznej wartości 23 mld $. A pieniądz nie śmierdzi...

(13/11/2017)

 

     Miały być masowe zwolnienia nauczycieli. Okazało się, że przybyło setki nowych etatów

Zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) reforma edukacji miała objawić się przede wszystkim masowymi zwolnieniami nauczycieli. Prezes ZNP Stanisław Broniarz jeszcze rok temu twierdził, że w wyniku likwidacji gimnazjów pracę straci łącznie 74,5 tys. osób (w tym 37 tys. nauczycieli). Z czasem jednak szacunki ZNP zaczęły się zmniejszać. W sierpniu br. Broniarz wskazywał na 10 tys. nauczycieli, a w październiku ZNP mówiła już tylko o liczbie 6,5 tys. Jaka jest rzeczywistość? Okazuje się, że w samych tylko gminach wiejskich przybyło blisko 800 etatów!

(13/11/2017)

 

     HGW wydała 110 tys. zł z kasy miasta na doradztwo w zakresie ratowania swojego wizerunku

Wypływają informacje o kolejnych fakturach obciążających Hannę Gronkiewicz-Waltz. Okazało się, że obecna prezydent Warszawy w okresie od 19 kwietnia do 28 sierpnia br. wydała z kasy miasta aż 109.929,20 zł na "doradztwo w zakresie zarządzania ryzykiem". Pod tą nazwą kryją się trzy umowy podpisane z Izabellą Laskowską - specjalistką d/s wizerunku, komunikacji kryzysowej oraz budowania reputacji. Powstaje pytanie - dlaczego HGW, konsultując swój wizerunek u specjalistki, obciąża rachunek kasy miasta? Dlaczego nie zrobiła tego z prywatnych środków?

(10/11/2017)

 

     Nie jest dobrze - będzie nowy podatek "emerytalny". Statystyczny Kowalski zapłaci rocznie o ponad 1 tys. zł więcej

Minister Mateusz Morawiecki twierdzi, że mające wejść w życie od 1 stycznia 2019 r. Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) "wzmocnią bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin oraz podniosą ich standard życia". Super i fajnie. Szkoda tylko, że minister nie mówi, że płacenie na PPK będzie de facto nowym podatkiem. Nasze pensje zostaną bowiem pomniejszone od 2 do 4 proc., a to oznacza, że statystycznemu Kowalskiemu zostanie odebrane - w zależności od wariantu - od nieco ponad 1 do 2 tys. zł w skali roku! O kosztach, które będą musieli ponieść pracodawcy nawet nie wspominam.

(10/11/2017)

 

     Od czasu kiedy Tusk chciał sprzedać LOT (2013), spółka ta osiągnęła 641 mln zł zysku na czysto!

Wiosną 2013 r. ówczesny premier Donald Tusk stwierdził, że PLL LOT to "studnia bez dna", i że "jedyną realną alternatywą dla scenariusza ciągle powtarzających się kłopotów jest prywatyzacja". Niedługo później LOT zaczął przynosić spore zyski. Licząc od momentu wypowiedzenia wspomnianych słów przez Tuska, aż do dziś nasz narodowy przewoźnik lotniczy osiągnął już 641 mln zł zysku na czysto! Ciekawe do kogo ta kwota by trafiła, gdyby zamierzenia Tuska zostały jednak zrealizowane, a LOT zostałby sprywatyzowany?

(9/11/2017)

 

     Pracownik GW krytykuje nasz kraj w szwedzkiej TV, gdzie Polskę zestawiono w jednym szeregu z afrykańskim Kongo

To jest niesamowite. Mają wszystkie swobody obywatelskie. Mogą do woli i bez przeszkód krytykować rząd, organizować protesty, zrzeszać ludzi o podobnych poglądach. Wolność słowa i swobody obywatelskie w Polsce są obecnie chyba w czołówce światowej. A mimo to są ludzie którzy wierzą, że "reżim PiS" zabrał im wszystko, że cofną nasz kraj w rozwoju o co najmniej 50 lat. Wiem, że utrata reklam spółek Skarbu Państwa boli, ale to nie jest jeszcze powód, aby występować w programie, w którym sytuacje Polski zestawia się w jednym szeregu z sytuacją jaka panuje w afrykańskim Kongo.

(9/11/2017)

 

     Zakaz e-handlu w niedzielę, czyli jak Unia (!) poskromiła socjalistyczną utopię PiS

PiS nazywany jest czasem "partią socjalistyczną", która zbyt wiele kwestii chce ograniczyć lub uregulować prawnie (mimo, iż nie ma takiego zapotrzebowania). Trudno się z tą opinią nie zgodzić, kiedy czytamy projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Okazuje się, że przy okazji przemycono w nim regulacje ograniczające handel jaki odbywa się w... internecie. Mimo, iż e-commerce ma tyle wspólnego z niedzielnym kupowaniem w galerii handlowej, co Petru z błyskotliwymi ripostami, to w pierwotnej wersji projektu chciano nam zafundować to ograniczenie. Na przeszkodzie stanęła... UE (!).

(8/11/2017)

 

     Dlaczego rząd Tuska utajnił instrukcje dla Pawlaka w/s negocjacji z Gazpromem? Specjalnie w tym celu zmienili ustawę!

W kontekście ostatnich doniesień o nieprawidłowościach przy kontrakcie jamalskim warto wiedzieć, że rząd Tuska z jakiegoś powodu podjął decyzję, aby utajnić przed opinią publiczną instrukcje negocjacyjne jakie podsyłał W. Pawlakowi podczas rozmów z Rosjanami. Przypomnijmy, że podpisano wówczas skrajnie niekorzystną dla Polski umowę (ustalono, że cena sprzedawanego nam gazu będzie o ok. 40 proc. wyższa od ceny rynkowej). Rząd Tuska uznał instrukcje za tajemnicę służbową opatrzoną klauzulą "zastrzeżone", a posłowie PO-PSL zmienili prawo, tak aby dostęp do takich dokumentów był decyzją premiera zastrzeżony na czas nieokreślony (a nie tylko na 2 lata, jak było wcześniej).

(8/11/2017)

 

     ONZ przyznaje: Porozumienie Paryskie nie wpłynie na zahamowanie zmian klimatu. Nawet, gdyby wszystkie kraje je przestrzegały

Porozumienie klimatyczne podpisane w 2015 r. w Paryżu przez przedstawicieli 195 państw świata przewidywało stopniowe ograniczanie emisji CO2. W efekcie do 2100 roku tzw. globalne ocieplenie klimatu nie miało przekroczyć 2 stopni Celsjusza (porównując z temperaturami jakie panowały przed epoką przemysłową). Obecnie ONZ przyznaje, że nawet gdyby wszystkie państwa na świecie w pełni zrealizowały obietnice w/s redukcji emisji gazów cieplarnianych, to globalna temperatura do końca XXI wieku i tak wzrośnie o minimum 3 stopnie Celsjusza.

(7/11/2017)

 

     W kraju UE mordowana jest dziennikarka. Komisja Europejska nie widzi problemu. Będzie za to nowa rezolucja w/s Polski

Morderstwo Daphne Caruana Galizia, maltańskiej dziennikarki śledczej, która współpracowała m.in. przy ujawnianiu "Panama Papers", wstrząsnęło całą międzynarodową opinią publiczną. Przedstawiciele czołowych mediów w Europie wezwali Komisję Europejską, aby wszczęła dochodzenie w sprawie niezależności mediów na Malcie. Co na to Komisja? Eurokraci uznali, że śledztwo w sprawie zabójstwa należy do władz Malty i to wewnętrzna sprawa tego kraju. Będzie za to nowa rezolucja w/s Polski.

(7/11/2017)

 

     Kto wyjaśni fenomen okładek Newsweeka? Dlaczego ich wydźwięk tak często jest antypolski?

Na okładkach wydawanego przez koncern medialny Ringier Axel Springer tygodnika "Newsweek Polska" dość często pojawiają się antypolskie motywy. Raz jesteśmy "męczarnią", innym razem "Kokolandem" lub "krajem wściekłych ludzi". Wszystko co złe musi być "polskie" lub z Polską związane. Czytelnik kupujący ten tygodnik ma prawo wstydzić z Polski oraz z faktu bycia Polakiem. Ciekawe, czy gdyby Polacy przejęli kontrolę nad którymś z niemieckojęzycznych tygodników i zaczęli w nim pisać o Niemczech jako "męczarni", to jak długo utrzymaliby się na rynku?

(6/11/2017)

 

     1,5 roku w zawieszeniu za wyłudzanie 341 mln zł! Tak, proszę Państwa, to Sąd Apelacyjny w Warszawie

18-letni chłopak, który na drukarce atramentowej wyprodukował kilkanaście sztuk 20-złotówek dostał 3 lata bezwzględnej odsiadki w pace. Pięciu biznesmenów-cwaniaków (wśród nich był także radca prawny), którzy metodą "na reaktywowaną przedwojenną spółkę" próbowali dokonać mega-szwindla i wyłudzić od Skarbu Państwa odszkodowanie w wysokości 341 milionów złotych, dostali od 1,5 do 2 lat więzienia... w ZAWIESZENIU! Czasami totalnie nie rozumiem decyzji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ta sprawa się do tego kwalifikuje.

(6/11/2017)

 

     Jeżeli Niemcy mają wypłacić Włochom 6,6 mln euro za śmierć 128 cywili, to Polakom powinni wypłacić 309 mld euro

Włoski sąd w Sulmonie (region Abruzji) uznał Niemcy za "sukcesora III Rzeszy" i nakazał rządowi federalnemu w Berlinie wypłatę 6,6 mln euro odszkodowania za masakrę 128 włoskich cywilów, jaką dokonali niemieccy żołnierze w listopadzie 1943 r. w miejscowości Pietransieri. Uśrednione odszkodowanie dla gminy, w której doszło do masakry oraz spadkobierców zamordowanych za jedną ofiarę wyniesie 51,5 tys. euro. Przyjmując tę miarę Niemcy powinni wypłacić Polakom ok. 309 mld euro.

(3/11/2017)

 

     Spośród 94 kandydatów KRS wybrała na sędziego żonę swojego wiceprzewodniczącego. To tak apropos standardów Rady

Krajowa Rada Sądownictwa (KRS) podjęła kilka dni temu kontrowersyjną decyzję o zamrożeniu karier 265 młodych prawników, którzy z listy Min. Sprawiedliwości mieli zostać asesorami sędziowskimi. Oficjalny powód? - Braki formalne spowodowane rzekomo nieaktualnymi zaświadczeniami o stanie zdrowia. W tym kontekście warto przypomnieć o innej, równie kontrowersyjnej decyzji KRS z marca 2015 roku. Wówczas to Rada decydowała kto spośród zgłoszonych 94 kandydatów otrzyma urząd sędziego w Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów. Wszystkie głosy otrzymała... żona wiceprzewodniczącego KRS (!).

(3/11/2017)

 

     KRS nie przeszkadzało, gdy Buremu stawiano zarzuty. Przeszkadzają jej kandydaci na asesorów z listy Min. Sprawiedliwości

Przypomnijmy - Jan Bury (były poseł z ramienia PSL) zasiadał w Krajowej Radzie Sądownictwa przez 15 lat (14.XII.2001 r. - 25.XI.2015 r.). W połowie listopada 2015 r. Bury został zatrzymany przez CBA. Usłyszał 6 zarzutów o charakterze korupcyjnym. KRS wówczas tylko bezradnie rozłożyła ręce (zarzuty p-ko Buremu zamieniły się później w akt oskarżenia). Co innego, gdy chodzi o listę 265 kandydatów na asesorów sądowych wskazanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Tutaj podjęto "polityczną" decyzję, aby uwalić wszystkich, bo są ze wskazania MS.

(2/11/2017)

 

     Sąd po raz 17 (!) odesłał jej sprawę do ponownego rozpatrzenia. Ona nie wytrzymała i popełniła samobójstwo

Ostatnio głośno było o samobójstwie Piotra S., który nie mógł już dłużej żyć w państwie rządzonym przez PiS. W tym kontekście warto przypomnieć o sprawie Krystyny Chojnackiej, właścicielki firmy kosmetycznej z Kartuz, która przez blisko 20 lat walczyła z aparatem sądowo-administracyjnym o zwrot pieniędzy niesłusznie zabranych jej przez fiskusa. W ciągu tych 20 lat wyczerpującej walki straciła dosłownie wszystko. Kiedy w 2014 roku sąd po raz 17 skierował jej sprawę do ponownego rozpatrzenia, ta nie wytrzymała i popełniła samobójstwo.

(2/11/2017)

     

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu