Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- grudzień 2017 -

 

 

     Ekipa PO nie miała kasy na Polskie Nagrania. Woleli wydać 8 mln na teledysk z Tuskiem

Polskie Nagrania były spółką Skarbu Państwa. W ciągu 60 lat istnienia wydały 40 tys. polskich utworów. Ta bezcenna kolekcja praw autorskich i producenckich została sprzedana w styczniu 2015 roku za 8,1 mln zł firmie Warner Music Poland. Ówczesne Ministerstwo Kultury nie widziało sensu bycia właścicielem takiej kolekcji. Tamta ekipa wolała wydać np. 8 mln na teledysk, w którym Donald Tusk śpiewa "Hey Jude". Obecnie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi negocjacje nt. renacjonalizacji tego, co sprzedała poprzednia ekipa.

(29/12/2017)

 

     Każdy METR państwowej autostrady przynosi jej prywatnemu zarządcy po 2750 zł zysku na czysto. Takich metrów jest... 60 000!

Jedną z konsekwencji specyficznego ustroju III RP jest to, że prywatna firma na podstawie tajnej umowy osiąga gigantyczne zyski z tytułu zarządzania odcinkiem państwowej autostrady. Każdy metr tej autostrady daje jej na czysto po 2750 zł w ciągu roku. Z racji tej, że chodzi o odcinek A4 między Katowicami a Krakowem, tych metrów będzie łącznie z 60 000! Niestety - zwykły Kowalski nie dowie się jak państwo skonstruowało stosunek prawny, dzięki któremu prywatna firma zgarnia dziś tak potężne pieniądze.

(20/11/2017)

 

     Afera w/s Białowieży może odwrócić uwagę od Niemiec. Tam znika znacznie więcej drzew, a wycinki będą jeszcze intensywniejsze

W 2015 roku z polskich lasów pozyskano łącznie 38,5 mln m3 drewna. W tym samym czasie z lasów usytuowanych na terytorium Niemiec pozyskano 56,5 mln m3 drewna. Co jednak istotne - zgodnie z obowiązującą u naszego zachodniego sąsiada "Strategią Leśną 2020" roczne pozyskania drewna z niemieckich lasów będzie rosło, a górną granicę ustalono na poziomie 100 mln m3. Kojarząc powyższe z niedawną sprawą wycinki prastarej puszczy Hambach (bo przeszkadzała w rozbudowie kopalni), nie powinno nas dziwić, że atak KE na Polskę w/s Białowieży jest na rękę... Niemcom.

(28/12/2017)

 

     Znowu tajne porozumienie w/s polskich autostrad! Dlaczego przy tym temacie musi być aż tyle tajemnic?

Umowa koncesyjna na płatny odcinek A1 utajniona. Umowa koncesyjna na "kulczykowy" odcinek A2 utajniona. Umowa koncesyjna na płatny odcinek A4 (najdroższy w Polsce) utajniona. Jakby tego było mało w lipcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zawarła z chińskim konsorcjum COVEC tajną ugodę w/s rozwiązania sporu związanego z budową autostrady A2, a obecnie podobnie tajną ugodę zawarła ze spółką PBG w zakresie budowy fragmentu A1 między Toruniem a Łodzią. Dlaczego w sprawie polskich autostrad musi być aż tyle tajemnic?!

(27/12/2017)

 

     Największa francuska gazeta: Decyzja o art. 7 wobec Polski jest "niesprawiedliwa" i "zaprzecza demokracji"!

Nie jest tak, że cała Europa uwzięła się teraz na Polskę i musimy się zmierzyć z wielkim, antypolskim frontem zachodnich polityków. W praktyce nieprzychylni naszemu krajowi są tylko kumple Donalda Tuska z Komisji Europejskiej. Fakt - oni teraz rządzą w Brukseli. Należy jednak pamiętać, że już za 1,5 roku mamy kolejne wybory do europarlamentu i wszystko może się zmienić. Największa francuska gazeta (Le Figaro) już dziś pisze, że decyzja o uruchomieniu art. 7 wobec Polski była "niesprawiedliwa", "bezużyteczna" i "zaprzeczająca demokracji".

(27/12/2017)

 

     Unijny paradoks: Bruksela grozi Polsce sankcjami, ale Turcji przesyła w najlepsze miliardy euro

W ciągu ostatnich 2 lat tureckie władze zamknęły 150 redakcji telewizji, gazet lub portali internetowych, które nie sprzyjały rządowi. Do więzień i aresztów wtrącono ok. 100 dziennikarzy. O czystkach jakie dokonano w związku z nieudanym puczem z 2016 roku nawet nie będę wspominał. Mimo jawnie antydemokratycznych standardów Bruksela posyła do Ankary naprawdę grube pieniądze. Plan na lata 2014 - 2020 zakłada przelewy w wysokości 4,45 mld euro. Do tego dochodzą jeszcze 3 mld euro w ramach pomocy przy ogarnianiu sprawy uchodźców.

(22/12/2017)

 

     Kuwejt wszczął śledztwo w/s zakupu francuskich Caracali. Sprawą zajmie się Narodowa Komisja Antykorupcyjna

W 2016 roku Kuwejt wynegocjował zakup 30 Caracali H225M za 1 mld euro (Polska za 50 Caracali miała zapłacić ok. 3,1 mld euro). Cena, po której Francuzi mają dostarczyć sprzęt do Kuwejtu wydaje się być zatem atrakcyjna. Okazuje się jednak, że w sprawę mógł być zamieszany tajemniczy "pośrednik", który - według lokalnych mediów kuwejckich - miał zażądać kilkudziesięciu milionów euro "prowizji" za załatwienie kontraktu. Premier Kuwejtu nakazał prześwietlić sprawę zakupu Caracali przez Narodową Komisję Antykorupcyjną.

(21/12/2017)

 

     Chcieli sprywatyzować KGHM za 400 mln $. W następnych latach KGHM przyniósł 41,9 mld zł zysku na czysto!

Tusk na początku lat 90-tych powiedział, że: "Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane". W 1992 roku, kiedy ministrem przekształceń własnościowych był jego dobry kumpel Janusz Lewandowski, forsowany był pomysł, aby sprywatyzować KGHM za 400 mln $. Opinii publicznej wmawiano że, to "złoty" interes i dziejowa konieczność. Co ciekawe - innego zdania byli pracownicy KGHM, którzy z tego powodu ogłosili strajk. Po 32 dniach Lewandowski ustąpił. W ten sposób obroniono polskiego championa.

(21/12/2017)

 

     Polski cukier płynie w świat! Czyli dlaczego warto mieć własne cukrownie i własne porty

Z gdańskiego portu wypłynął wczoraj do Sudanu masowiec, którego załadunek stanowi ponad 23,5 tys. ton cukru wyprodukowanego przez Krajową Spółkę Cukrową - jedyną spółkę cukrowniczą w naszym kraju należącą do polskiego kapitału. Po zniesieniu limitów produkcji cukru przez UE to największy jednorazowy transport polskiego cukru poza granice drogą morską. Co istotne - wszystko wskazuje na to, że będą kolejne. Krajowa Spółka Cukrowa i Port w Gdańsku podpisały bowiem umowę w/s budowy nowego terminala, który pozwoli eksportować do 300 tys. ton cukru rocznie!

(20/12/2017)

 

     Jaki terrorysta zostawia swoje dokumenty tożsamości na miejscu zbrodni? Historia Anis Amri jest grubymi nićmi szyta

Dziś przypada rocznica krwawego zamachu w Berlinie na  jarmark bożonarodzeniowy, w trakcie którego zginął również nasz rodak - Łukasz Urban. Przypomnijmy, że Anis Amri, domniemany terrorysta z Berlina, który w kabinie ciężarówki pozostawił swoje dokumenty tożsamości (!), tuż po przeprowadzeniu zamachu ukrył się w jednym z meczetów. Następnego dnia uciekł z Berlina do Włoch przez Francję. Co ciekawe - wybrał okrężną trasę przez Francję, gdzie z uwagi na zagrożenie terrorystyczne panował... stan wyjątkowy (!). Przez nikogo niezauważony w ciągu 2 dni przejechał 2 tys. km. JUST LIKE THAT. Ostatecznie został zastrzelony gdzieś pod Mediolanem przez przypadkowy patrol policji w trakcie "rutynowej kontroli" (!). W tej sprawie jest zbyt wiele nieprawdopodobnych wątków, aby uznać, że wszystko spina się w logiczną całość.

(19/12/2017)

 

     Polska straci 12 mld € za nieprzyjmowanie relokantów. Dla porównania - wszystkie powojenne świadczenia RFN dla Polski to zaledwie 1,3 mld €!

Aktualną politykę UE w dużej mierze wyznacza Berlin. Nie mam wątpliwości, że najnowszy pomysł, aby w ramach kary za odmowę przyjęcia kilkunastu tysięcy relokantów z Włoch i Grecji odebrać naszemu krajowi, Węgrom oraz Czechom kwotę 12 mld euro, musiał być konsultowany i akceptowany przez Niemców. Jak gigantyczna to kwota niech świadczy fakt, że łączna suma wszystkich powojennych świadczeń RFN wobec Polski (i PRL, i III RP) dla ofiar niemieckich zbrodni i przestępstw okresu II wojny to według różnych szacunków od 1,3 do 1,5 mld euro.

(18/12/2017)

 

     Złapali prokuratora jak brał 300 tys. zł łapówki. Sąd dał wiarę jego wyjaśnieniom i go uniewinnił!

Krzysztof W. jest prokuratorem w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. W 2007 roku został złapany przez CBŚP na gorącym uczynku, gdy brał 150 tys. zł oraz 50 tys. euro łapówki w zamian za umorzenie postępowania wobec groźnego gangstera. Sąd pierwszej instancji skazał przekupnego prokuratora na 7 lat więzienia. Niestety, dwa tygodnie temu sąd apelacyjny dał wiarę wyjaśnieniom Krzysztofa W. (że to nie była łapówka tylko skomplikowana forma rozliczenia długu) i go uniewinnił. Dzięki temu W. nadal będzie otrzymywał od państwa wysokie uposażenie prokuratorskie!

(18/12/2017)

 

     My tu o Caracalach, a tymczasem kongres USA przyjął bardzo niebezpieczną ustawę o zwrocie mienia z Polski!

Zgodnie z przyjętą 3 dni temu przez amerykański kongres ustawą - Departament Stanu (czyli odpowiednik polskiego MSZ) będzie oficjalnie wspierał "organizacje międzynarodowe zrzeszające ofiary Holocaustu" i kanałami dyplomatycznymi pomagał w odzyskaniu pozostawionych bezpotomnie nieruchomości. A takie znajdują się głównie w Polsce. Warto zauważyć, że bezpotomna śmierć ofiar Holocaustu, które były obywatelami polskimi, spowodowała, że ich mienie przeszło na rzecz Państwa Polskiego z mocy prawa. Przyjęta przez kongres USA ustawa stoi temu w jawnej sprzeczności.

(15/12/2017)

 

     Warto przypomnieć, że władze z PO i salonowe elity III RP żegnały zbrodniarza z najwyższymi honorami

Obchodzona kilka dni temu kolejna rocznica stanu wojennego, nakazuje wspomnieć nie tylko o ofiarach tego tragicznego wydarzenia. Warto również przypomnieć, że salonowe elity III RP traktowały Wojciecha Jaruzelskiego z najwyższymi honorami. Cały czas mam w głowie obrazek, jak Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski wspólnie opłakiwali TW "Wolskiego". Wówczas było istotne, aby zrobić to należycie, aby III RP pamiętała o Jaruzelskim i pochowała go tak, jak żegna się bohatera. I właśnie dlatego ta formacja polityczna musiała przegrać.

(15/12/2017)

 

     Caracale są za drogie, aby je remontować. Potężny skandal w siłach powietrznych Francji!

Francuskie ministerstwo obrony oficjalnie przyznało, że aż 3/4 Caracali posiadanych przez powietrzne siły zbrojne V Republiki jest obecnie uziemionych. Powód? - Ich ciągłe remonty i naprawy generują zbyt wysokie koszty dla francuskiego MON. W kontekście powyższego warto przypomnieć, że Polska, w czasach kiedy MON rządził Tomasz Siemoniak, zdecydowała się, że za równowartość ok. 13,3 mld zł kupi od Airbus Helicopters aż 50 maszyn tego typu.

(14/12/2017)

 

     W Niemczech po 80 dniach nadal nie mają rządu. W Polsce już po 2 tygodniach robili z tego powodu aferę

Pamiętacie jak w 2015 roku, kiedy po 2 tygodniach od wyborów nie było jeszcze uformowanego rządu, niektóre media i ośrodki opinii zaczęły robić aferę, sugerując jakoby Zjednoczona Prawica już na starcie była niewydolna i wewnętrznie skonfliktowana? To teraz uświadomcie sobie, że wybory parlamentarne w Niemczech miały miejsce 24 września. To znaczy, że dziś mija 80-ty dzień od kiedy Niemcy nie mają nowego rządu. Czy powinniśmy się już zacząć martwić sytuacją, jaka panuje u naszego zachodniego sąsiada?

(13/12/2017)

 

     Informatyzacja ZUS kosztowała więcej niż wysłanie sondy na Marsa. Mimo to system ZUS nie uciągnie zniesienia limitu 30-krotności

Szacuje się, że tylko do 2012 roku informatyzacja ZUS pochłonęła ponad 3 miliardy zł publicznych pieniędzy. Kwota ta była kilkukrotnie wyższa od całkowitego kosztu wysłania amerykańskiej sondy PathFinder na Marsa (NASA wyłożyła na to 265 mln USD). Później była jeszcze umowa na utrzymanie systemów za 600 mln zł (lata 2013-16) oraz kolejna umowa za 700 mln zł (na lata 2017-20). Pomimo gigantycznych kosztów wpompowanych w systemy informatyczne ZUS okazuje się, że dziś nie są one w stanie sprostać niewielkim zmianom w prawie dot. składek ubezpieczeniowych.

(13/12/2017)

 

     Polsce sąd odmawia sądzenia VW za DieselGate. W Stanach VW musi płacić 25 mld € odszkodowania. Można? Jak widać - można

Kilka tygodni temu Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił jako niezasadny wniosek o przyjęcie pozwu zbiorowego przeciwko koncernowi Volkswagen w sprawie odszkodowań dla polskich klientów za aferę dieselgate. Powód? - Sędzia uznała, że do oszustwa doszło w Niemczech i tam powinno być ono sądzone, a nie w Polsce, gdzie konsekwencje oszustwa były odczuwalne. W tym kontekście warto przypomnieć, że w USA w ramach ugód sądowych niemiecki koncern musiał wyłożyć 25 miliardów euro, mimo iż decyzja, aby oszukiwać zapadła w centrali w Wolfsburgu, a nie na terenie USA...

(12/12/2017)

 

     Komisja Wenecka żali się na "upolitycznienie" KRS. Pytanie - kiedy ruszy z krucjatą przeciw Niemcom?

Komisja Wenecka, oceniając propozycje zawarte w projekcie nowej ustawy o KRS, stwierdziła, że nastąpi "upolitycznienie" tego organu. Jeśli upolitycznienie ma być zarzutem, to kiedy przedstawiciele Komisji ruszą z krucjatą przeciw Niemcom? Wszak niemiecki Sąd Najwyższy (Federalny Trybunał Sprawiedliwości) jest wybierany w połowie przez polityków, którzy zasiadają Bundestagu (16 sędziów) i w połowie przez polityków, którzy piastują landowe urzędy ministrów sprawiedliwości (16 sędziów). Czy tamtejsze "upolitycznienie" jest OK? 

(11/12/2017)

 

     Oskarżony o podpalenie budki oczyszczony przez sąd ze wszystkich zarzutów! Coraz więcej wskazuje, że była to prowokacja

Od czasu kiedy ekipa PO została odsunięta od władzy (2015 rok), organizowane każdego 11 listopada Marsze Niepodległości przebiegają bez burd i zamieszek. Koincydencja godna odnotowania. Wcześniej bywało z tym niestety różnie. W 2013 roku doszło do poważnego incydentu. W trakcie Marszu podpalono budkę wartowniczą przed rosyjską ambasadą. Oskarżony o ten czyn 22-letni Kamil Z. został medialnie zlinczowany. 2 m-ce spędził w areszcie. Pierwotnie groziło mu nawet 5 lat więzienia. W ubiegłym tygodniu sąd oczyścił go ze wszystkich stawianych zarzutów.

(11/12/2017)

 

     W czasach Tuska bilans handlowy Polski był skrajnie ujemny (-67 mld €). Od kiedy nie ma go w kraju jest ciągle na plusie (już +8,3 mld €)

Jednym z fenomenów okresu rządów Donalda Tuska była skrajnie ujemna wartość handlu zagranicznego naszego kraju. Import towarów z zagranicy w sposób znaczący przewyższał wówczas polski eksport. Wystarczyło jednak, że Tusk opuścił nasz kraj i saldo obrotów handlowych nagle wystrzeliło na plus. W ciągu dwóch pierwszych lat nieobecności lidera PO w naszym kraju skumulowany bilans handlowy wyniósł +5,1 mld euro. Uwzględniając szacunkowe dane za 2017 r. powiększył się do +8,3 mld euro. Oby Tusk jak najdłużej pozostawał na emigracji ;-)

(8/12/2017)

 

     Polska "kupuje" nowe okręty od 12 lat. W takim tempie modernizacja naszej armii realnie nie nastąpi NIGDY!

Średnia wieku okrętów podwodnych wchodzących w skład polskiej Marynarki Wojennej to obecnie 47 lat. Większość stanowią jednostki zwodowane jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku! Decyzja o zakupie nowych okrętów zapadła w 2006 r. Po blisko 12 latach ciągłego planowania, badania rynku, oceniania możliwości itp., okrętów, które mogłyby zastąpić wysłużone Kobbeny, jak nie było, tak nie ma. Wczoraj zaś MON poinformował, że w najlepszym przypadku pojawią się one dopiero w okolicach... 2025 roku i to o ile znajdzie się ktoś, kto je wykona. Super info.

(8/12/2017)

 

     Niemcy palą żywcem 4 rodziny tylko dlatego, że pomagały Żydom. Zginęło 33 Polaków, w tym 20 dzieci. Najmłodsze miało 7 miesięcy...

Zgotowaną przez Niemców tragedię rodziny Ulmów zna już spora część z nas. Niestety, takich tragicznych przypadków podczas II wojny światowej było znacznie więcej. Wczoraj minęła 75. rocznica bestialskiej zbrodni w Rekówce i Starym Ciepielowie. Za pomaganie Żydom spalone żywcem zostały rodziny Kowalskich, Kosiorów, Obuchiwieczów i Skoczylasów. Uśmiercono w ten sposób 33 osoby, w tym 20 dzieci. Niemcy nie mieli litości nawet dla tych najmniejszych. Najmłodsze z dzieci w chwili spalenia miało zaledwie 7 miesięcy...

(7/12/2017)

 

     Rosjanie płacili zachodnim politykom za przychylność wobec Nord Stream. Jeśli to nie korupcja, to co?

Rosyjski Gazprom oraz niemieckie E.ON Ruhrgas i BASF/Wintershall wynajęły całą armię lobbystów, którzy za gigantyczne pieniądze przekonywali zachodnie elity polityczne, że inicjatywa budowy po dnie Bałtyku drogiego gazociągu jest opłacalna, niegroźna dla środowiska naturalnego i nie uderza w kraje Europy Środkowej Kluczowe wydawało się być przekonanie kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera. Tuż przed odejściem z urzędu kanclerskiego w 2005 r. dał on Nord Streamowi "zielone światło". W zamian Rosjanie przyszykowali dla niego lukratywną posadę.

(7/12/2017)

 

     Kamienica przejęta przez Waltzów została sprzedana za 14 mln zł! Czy będą musieli oddać pieniądze?

Im dłużej Hanna Gronkiewicz-Waltz zajmuje stanowisko prezydenta Warszawy z ramienia PO, tym bardziej pogrąża tę partię i utrudnia jej odzyskanie jakiejkolwiek wiarygodności. Wczorajsze wystąpienie męża HGW przed komisją weryfikacyjną w sprawie kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. - "Andrzej Waltz to jednak cwany gapa" - komentuje Wojciech Biedroń (wPolityce.pl) i dodaje: "Ciocia zapisała, prawnik prowadził, prasy nie czytał, z lokatorami nie rozmawiał, ale parę baniek przytulił".

(6/12/2017)

 

     Czy zamieszanie wokół rekonstrukcji rządu ma przykryć to, co władze robią przy ordynacji samorządowej?

Istotą wyborów samorządowych było do tej pory to, że często wygrywali w nich lokalni działacze, którzy nie byli związani z żadnymi partiami ogólnopolskimi. PiS chce to obecnie zmienić. Likwidacja JOW na poziomie samorządu oraz umożliwienie kandydowania do rad gminy i powiatu osobom, które w danej gminie lub powiecie nie mieszkają, to bardzo istotne zmiany, które mogą spowodować "upartyjnienie" lokalnych wyborów. Czy właśnie z tego powodu PiS uruchomił "zasłonę dymną" pt. zmiana premiera i rekonstrukcja rządu?

(6/12/2017)

 

     Konflikt z prezydentem, wymiana popularnej premier, powtarzające się wtopy - czy PiS chce stracić 47 proc. poparcie?

Mało kto się chyba spodziewał, że po 2 latach rządów poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości będzie wyższe niż przed wyborami parlamentarnymi z 2015 roku. Wszystko to efekt realizacji najważniejszych obietnic przedwyborczych (500+, obrona terytorialna, walka z mafią VAT), umiejętnego gaszenia kryzysów (2 veta Dudy) oraz popularności premier Beaty Szydło, która szczególnie dobrze radziła sobie w samotnej walce z eurokratami na forum parlamentu europejskiego. Teraz Szydło ma być dymisjonowana i zastąpiona technokratą Morawieckim.

(5/12/2017)

 

     Kolejni urzędnicy ratusza HGW zatrzymani. A tak się śmiali, gdy sygnalizowano, że działa tam zorganizowana grupa przestępcza

CBA zatrzymała wczoraj trzech kolejnych urzędników warszawskiego magistratu. Mieli oni podejmować decyzje administracyjne korzystne dla oszustów wyłudzających kamienice. W zamian przyjęli od nich łapówki w łącznej kwocie 300 tys. zł. Pamiętam, że jeszcze nie tak dawno sugestie, iż pod rządami Gronkiewicz-Waltz w stołecznym ratuszu zagnieździła się zorganizowana grupa przestępcza wywoływały pusty śmiech sympatyków PO. Teraz, kiedy wszystko wychodzi na jaw, ten pusty śmiech coraz bardziej przypomina histeryczny płacz i zgrzytanie zębów.

(5/12/2017)

 

     Kraje Europy Środkowej przestają wybierać tak, jak Berlin z Brukselą by chciały. Dlatego Schulz chce "nowej Europy"

Gdybym był złośliwy powiedziałbym, że Niemcy co dwa, trzy pokolenia próbują budować "nową Europę", a swoją wizję narzucają siłą innym państwom, które niekoniecznie muszą się z tym zgadzać. Dzisiaj o "odnowieniu Europy" mówi lider niemieckich socjaldemokratów, a zarazem człowiek ze wszech miar nieprzychylny Polsce - Martin Schulz. W uzasadnieniu dla swojej propozycji zadał on pytanie: - "Czy ton będą nadawać rządy polski i węgierski, czy też kraje takie jak RFN i Francja, które bronią zasady, że Europa jest wspólnotą demokracji zbudowaną na wartościach?". 

(4/12/2017)

 

     Mała Estonia podnosi kwotę wolną od podatku do równowartości 25,5 tys. zł. To prawie tyle ile mają polscy posłowie!

Estonia od początku 2018 roku podnosi dla swoich obywateli kwotę wolną od podatku o 178 proc. z poziomu 2.160 euro do 6.000 euro rocznie. Wspomniane 6.000 euro to równowartość ok. 25,5 tys. zł, czyli niemal tyle, ile wynosi poziom kwoty wolnej dla polskich parlamentarzystów z tytułu przysługującym im diet poselskich (27,3 tys. zł). Powstaje pytanie - kiedy sejm zdecyduje się podnieść kwotę wolną dla polskich obywateli do poziomu estońskiego lub obniży swoje przywileje w ramach solidarności ze zwykłymi Polakami?

(4/12/2017)

 

     Na ustawie zakazie hodowli zwierząt futerkowych gigantyczny biznes mają szansę zrobić... niemieckie firmy!

Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) wpłynęło zawiadomienie w sprawie przejęcia przez jedną z niemieckich firm utylizacyjnych kontroli nad trzema innymi, działającymi w naszym kraju. Dzięki temu Niemcy mogą osiągnąć pozycję monopolisty. Wszystko to zbiega się z planowaną ustawą o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. Jeśli wejdzie ona w życie, to firmy zajmujące się utylizacją odpadów mięsnych zwielokrotnią swoje przychody. Do tej pory bowiem około miliona ton odpadów rocznie zjadały norki na farmach.

(1/12/2017)

 

     Tak oto PiS zniszczył gospodarkę: Rekordowa nadwyżka, rekordowa liczba nowych miejsc pracy w przemyśle, silny wzrost PKB

Jeszcze 2 lata temu ekonomiczni mędrcy III RP z Balcerowiczem i Petru na czele wieszczyli rychły upadek gospodarczy Polski. Powodem miało być odsunięcie od władzy PO i przejęcie jej przez PiS. Po 2 latach okazuje się, że budżet kraju ma nienotowaną nigdy o tej porze roku nadwyżkę, w przemyśle przybyło 223 tys. nowych miejsc pracy (to więcej niż we wszystkich pozostałych państwach UE razem wziętych), a PKB zalicza wzrost o 4,9 proc. A co u Petru i Balcerowicza? Ten pierwszy stracił swoją partię, a ten drugi już nawet do TVN nie jest zapraszany.

(1/12/2017)

       

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu