r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- luty 2018 -

 

 

     Niemcy: Otwartość gospodarki nie może działać na rzecz obcych interesów. Ale nam wmawiali, że kapitał nie ma narodowości

Niemiecka minister gospodarki dokonała niedawno ciekawego odkrycia. Stwierdziła, że chiński kapitał, który przejmuje firmy w Niemczech, koncentruje się głównie na przedsiębiorstwach "strategicznie kluczowych" oraz "o wysokiej technice i zaawansowaniu technologicznym". Kilka dni temu, kiedy Chińczycy stali się największym udziałowcem Daimlera, dodała, że "Niemcy mają otwartą gospodarkę, ale otwartość ta nie może być wykorzystywana przez inne kraje do realizacji ich interesów". To ciekawe, bo nam wmawiali, że kapitał nie ma narodowości.

(28/02/2018)

 

     Kijowski wraca do polityki i zaczyna od zbiórki "na działaczy, którzy zaniedbali swoje życie zawodowe i prywatne" (!)

Będąc Kaczyńskim robiłbym wszystko, aby Kijowskiego było jak najwięcej w mediach. Ten lider "ulicznej opozycji", który zasłynął niepłaceniem alimentów, wyciąganiem kasy z KOD na lewe faktury oraz zbiórką pieniędzy na siebie samego, by "przeżyć święta bez stresów bytowych", postanowił powrócić do polityki zakładając stowarzyszenie "Wolność, Równość, Demokracja". Jednym z pierwszych celów tego stowarzyszenia jest... zbiórka kasy na działaczy, którzy "zaniedbali swoje życie zawodowe i prywatne, i wymagają natychmiastowego wsparcia" (!).

(27/02/2018)

 

     Dostarczył Żydom chleba. Rozwścieczeni Niemcy torturowali go, zabili mu żonę i syna, a na końcu rozstrzelali

Tylko na terytorium naszego kraju niemieccy okupanci wprowadzili karę śmierci dla osób, które zdecydują się pomagać Żydom. W innych państwach Europy (a Niemcy kontrolowali 1/2 kontynentu) podobne regulacje prawne nie funkcjonowały. Efekt był tragiczny - szacuje się, że na tej podstawie zamordowano ok. 30 tys. Polaków. Wśród nich był również Leon Lubkiewicz - piekarz ze wsi Sadowne, który sprzedał dwóm Żydówkom bochenek chleba. Kara jaką poniósł była najsurowsza. Niemcy torturowali go kilka godzin, zabili jego żonę i syna, a na końcu rozstrzelali także i jego.

(26/02/2018)

 

     OECD ostrzega przed głodowymi emeryturami z ZUS. Gorzej ma być tylko w Meksyku

Ostatni raport OECD dotyczący systemów emerytalnych na świecie nie napawa nas optymizmem. Wynika z niego, że obecni 20-latkowie w Polsce na starość mogą otrzymać jedynie 38,6 proc. ich finalnej pensji netto. Polska ma być jednym z najszybciej wyludniających się państw świata. W efekcie około 2060 roku większość Polaków będzie miała więcej niż 50 lat i mało kto będzie w stanie pracować na emerytury kolejnych pokoleń. Pod tym względem cieszy ostatni rok - miało się urodzić 346 tys. Polaków, a urodziło się 403 tys. W demografii bowiem nadzieja.

(26/02/2018)

 

     W PO tak podniecili się wyrokiem Trybunału UE przeciwko Polsce, że przeoczyli fakt, iż dotyczy on okresu rządów D. Tuska!

Trybunał Sprawiedliwości UE ogłosił wczoraj wyrok, w którym stwierdził, że Polska w latach 2007 - 2015 naruszyła prawo Unii Europejskiej w dziedzinie jakości powietrza. Okazało się, że we wskazanym okresie dobowe dopuszczalne wartości pyłu zawieszonego w powietrzu (PM10) były stale przekraczane w 35 spośród 46 stref jakości powietrza w naszym kraju. Twitterowy serwis "NewsPlatforma" dał informacje o wyroku TSUE jako "PILNE!" i okrasił grafiką, z której wynika, że z powodu brudnego powietrza co roku umiera w Polsce 45 tys. osób. Koncertowe samozaoranie.

(23/02/2018)

 

     Charytatywna fundacja z USA publikuje skrajnie antypolski film na YT. Ślady prowadzą do... Benjamina Netanyahu!

Organizacja "Ruderman Family Foundation" do tej pory zajmowała się niemal wyłącznie działalnością charytatywną oraz organizowaniem pomocy dla osób niepełnosprawnych. Nagle, jak grom z jasnego nieba, publikuje na swoim kanale na Youtube skrajnie antypolskie nagranie, w którym twierdzi, że Polacy są współwinni Holocaustowi i wzywa władze USA do zerwania kontaktów dyplomatycznych z Polską. Nieprawdopodobne? Nie, jeśli uświadomimy sobie powiązania tej fundacji z Benjaminem Netanyahu oraz izraelskim establishmentem politycznym.

(22/02/2018)

 

     Za czasów PO Paweł Adamowicz miał siedem mieszkań. W najnowszym oświadczeniu majątkowym wykazuje już tylko dwa

Kilka dni temu Paweł Adamowicz ogłosił, że zamierza ubiegać się o kolejną kadencję prezydenta Gdańska. Warto przypomnieć, że w latach 2006 - 2011 teściowie i dziadkowie Adamowicza przekazali mu oraz jego małoletnim córkom gotówkowe darowizny w wysokości 739 tys. złotych. - "Darowizny od pradziadków w gotówce odbierała moja żona. Potem przekazywała mi te pieniądze, a ja zazwyczaj wpłacałem je w banku" - tłumaczył się w ubiegłym roku. Zapewne dzięki tym darowiznom Adamowicz mógł kupować mieszkania. W szczytowym momencie miał ich 7. Obecnie ma ich już tylko 2.

(21/02/2018)

 

     Rosjanie i Niemcy uruchamiają wojnę informacyjną w/s Baltic Pipe. Boją się konkurencji dla swojego Nord Streamu

Kilka tygodni temu odpowiedzialny za budowę gazociągu Baltic Pipe Gaz-System podpisał z PGNiG umowę na na usługę przesyłania gazu od od 1 października 2022 r. Lada moment podobna umowa będzie podpisana z Energinet, czyli duńskim operatorem sieci przesyłowej. I właśnie teraz do medialnego kontrataku postanowili przejść właściciele konkurencyjnego Nord Streamu. Zaczęło się od publikacji w Frankfurter Allgemeine Zeitung, której lektura pozwala odnieść wrażenie, iż największym problemem dla europejskiej solidarności energetycznej jest postawa... Polski!

(20/02/2018)

 

     Największa gazeta w Izraelu drukuje komiks o pijanych Polakach, którzy wydają nazistom żydowskie dzieci

Ta sprawa pokazuje, że problem z percepcją naszej historii przez Izrael trwa już od dłuższego czasu. W maju 2007 roku największy izraelski dziennik Haaretz opublikował komiks o Holocauście. Problem w tym, że w swojej wymowie był on uznawany za jawnie antypolski i skrajnie szowinistyczny. Komiks ten opowiadał o dwóch żydowskich dziewczynkach podróżujących w wagonie pełnym pijanych Polaków, którzy planowali wydanie ich w ręce nazistów. Dziewczynki uratował... niemiecki oficer, który na koniec poczęstował je cukierkami.

(20/02/2018)

 

     Polska jest coraz silniejsza, a to oznacza, że coraz częściej będzie atakowana. Najłatwiej oskarżyć o Holocaust

Silna Polska mająca własne zdanie, większą armię oraz zdrową gospodarkę przyciągającą ludzi, którzy kiedyś musieli stąd wyjeżdżać, nie jest dziś na rękę nikomu. W interesie Niemiec, Rosji czy Izraela leży raczej zachowanie dotychczasowego status quo. Skoro nie można tego uczynić za pomocą twardej siły (jeszcze), to trzeba wykorzystać wszystkie inne sposoby. Stosunkowo najłatwiej oskarżyć o współodpowiedzialność za zbrodnie Holocaustu, a obronę naszego dobrego imienia nazwać "kwestionowaniem Shoah". Z takim krajem nikt nie chce robić interesów.

(19/02/2018)

 

     Dług publiczny Francji to blisko 100% PKB. UE dopuszcza 60%. Dlaczego KE nie stosuje sankcji? Junkcer: "Bo to Francja"

Aktualne zadłużenie Francji wynosi ponad 2 bln 209 mln euro, co stanowi blisko 97 proc. PKB tego kraju. Dopuszczalny przez UE limit długu w relacji do PKB wynosi 60 proc. Co prawda Francja już w 2009 roku została objęta przez Brukselę procedurą nadmiernego deficytu, jednak Komisja Europejska nie specjalnie kwapi się do wyciągania wobec Paryża jakichkolwiek konsekwencji. Jean-Claude Juncker, pytany przez dziennikarzy dlaczego Komisja Europejska nie stosuje wobec Francji sankcji, odpowiedział wprost: "Bo to Francja".

(6/10/2017)

 

     Port w Gdańsku idzie na rekord! Przeładował o 38% więcej niż rok temu i zwiększa przewagę nad Rostokiem i Lubeką!

Po rekordowym 2017 roku, kiedy port w Gdańsku przeładował 40,6 mln ton ładunków, wiele wskazuje na to, że rok 2018 będzie jeszcze lepszy. Okazuje się, że w samym tylko styczniu przeładowano tam prawie 4,2 mln ton ładunków - to o ponad 38 proc. więcej niż w styczniu ubiegłego roku! Eksperci nie mają wątpliwości - z uwagi na swoje położenie geograficzne i połączenia infrastrukturalne, w najbliższych latach port w Gdańsku będzie obsługiwał jeszcze więcej przeładunków potwierdzając tym samym swoją dominację w tej części Europy.

(16/02/2018)

 

     Adwokat Frasyniuka "nie ma pełnego komfortu" w zakresie przewidzenia jaki sędzia poprowadzi jego sprawę. I o to chodziło!

Mecenas Piotr Schramm, który jest adwokatem Władysława Frasyniuka, stwierdził, że "w związku ze zmianami dokonywanymi przez ministra sprawiedliwości w składach poszczególnych szefostw sądów nie mamy pełnego komfortu, żeby przewidzieć, kto tę sprawę będzie rozpatrywał". No i pięknie, bowiem o to właśnie chodziło. System losowego przydziału spraw miał skończyć z "komfortem przewidzenia" składu, jaki będzie rozpatrywał daną sprawę, przez kogokolwiek. Wypowiedź mec. Schramma zdaje się potwierdzać skuteczność tego systemu.

(16/02/2018)

 

     Polski EM-10 Bielik wyprzedził swój czas o dekadę. Niestety projekt porzucono (2003 r.), bo MON nie było zainteresowane

Jeśli ktoś myśli, że Polacy nie są w stanie budować własnych samolotów odrzutowych to jest w dużym błędzie. Począwszy od 1998 r. zakłady lotnicze Margański & Mysłowski realizowały projekt dotyczący stworzenia nowego samolotu szkolno-treningowego dla polskich sił powietrznych. W efekcie powyższego powstał prototyp EM-10 "Bielik". W 2003 roku doszło do oficjalnego oblotu maszyny i... cisza. Ówczesne MON nie wyraziło zainteresowania mimo, iż właściwości "Bielika" odpowiadały wówczas najlepszym myśliwcom IV generacji (F-16 czy Mig-29).

(15/02/2018)

 

     Oszołomiony sondażami PiS popełnia grzech arogancji. A to zawsze prowadzi do tego samego miejsca - w ławy opozycji

Pokorę, umiar i roztropność w działaniu - te cechy obiecywała nam Beata Szydło w trakcie wygłaszanego ponad 2 lata temu expose. One miały towarzyszyć wszystkim członkom rządu, wszystkim członkom nowego establishmentu, który miał być inny od ekipy PO-PSL. Po dwóch latach i milionach złotych nagród dla ministrów, rekordowo rozdmuchanym gabinecie politycznym (100 wiceministrów), pośle Suskim, który palnął, że 90 tys. złotych to "normalna pensja" i wielu innych sprawach stwierdzam, że coś mogło jednak pójść nie tak.

(14/02/2018)

 

     Ilu Niemców nie ma pojęcia, że są Polakami zabranymi z rąk matek do III Rzeszy?

W trakcie II wojny światowej, oprócz wielu zbrodni ludobójstwa, Niemcy wdrożyli również w życie plan uprowadzania i germanizowania dzieci uznanych za "wartościowe rasowo". Tak zwany "plan rabunku polskich dzieci" (koordynowany przez niemiecki Lebensborn) był realizowano w sposób niemal instytucjonalny. Szacuje się, że uprowadzono 200 tys. dzieci, z których po wojnie wróciło jedynie 30 tys. Co istotne - rząd RFN odmówił uznania "zrabowanych dzieci" za ofiary nazizmu i wypłacenia im jakichkolwiek odszkodowań.

(14/02/2018)

 

     Koncesje na A2 zarządzana przez niego agencja rządowa zarekomendowała spółce, którą wcześniej sam założył. Po odejściu z rządu został jej prezesem!

Agencja Budowy i Eksploatacji Autostrad była rządową agencją, która zajmowała się m.in. urządzaniem przetargów na koncesje na budowę autostrad. W 1994 roku jej szefem został Andrzej Patalas, który wcześniej wraz z Janem Kulczykiem założył spółkę Autostrada Wielkopolska. W 1997 r. kierowana przez Patalasa Agencja zarekomendowała, aby koncesję na A2 udzielić spółce Autostrada Wielkopolska. Rząd SLD postąpił zgodnie z rekomendacją. Co ciekawe - po odejściu z Agencji Patalas został szefem... Autostrady Wielkopolska!

(13/02/2018)

 

     Krótka historia o tym, jak Kulczyk z Francuzami państwową TPSA sprytnie przejmowali

Sprzedaż TPSA jest doskonałym przykładem na to, jak nie powinna wyglądać prywatyzacja państwowej firmy. Po pierwsze: była to pseudoprywatyzacja, bowiem kontrolę nad TPSA przejęła inna państwowa firma (tyle, że z zagranicy). Po drugie: jak można było dopuścić do sytuacji, w której lokalny oligarcha (poprzez niejasny system finansowania) był de facto "słupem" potrzebnym do przejęcia pełnej kontroli nad polskim monopolistą? Wszak gdyby nie Kulczyk Francuzi nie przejęliby kontroli nad TPSA, a historia tej spółki mogłaby się potoczyć zupełnie inaczej.

(13/02/2018)

 

     Fantastyczna kariera młodego Tomasza Siemoniaka. W wieku 29 lat został dyrektorem Programu 1 TVP!

Ostatnio wiele mówiło się o zajmowaniu stanowisk dyrektorskich w państwowych spółkach przez młodych ludzi mających odpowiednie "plecy" w establishmencie. W tym kontekście warto przypomnieć o fantastycznej wręcz karierze Tomasza Siemoniaka, działacza Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Unii Wolności, który w wieku zaledwie 29 lat objął stanowisko dyrektora Programu 1 TVP (1996-1997). Niedługo później (1998 r.) został dyrektorem Biura Prasy i Informacji w Ministerstwie Obrony Narodowej.

(12/02/2018)

 

     Krótka historia jak wydać 95 mln zł unijnej dotacji w coś, co potem przyniosło 150 mln zł długów

Miała być "sądecka dolina krzemowa" i ponadregionalny ośrodek badań i rozwoju w zakresie nowych technologii. Wyszły z tego wielomilionowe straty i huczna upadłość. Spółka "Miasteczko Multimedialne" w sierpniu 2010 r. otrzymała unijne dofinansowanie na realizację projektu w wysokości 94,9 mln zł. Za tą sumę wybudowano budynek, który dziś syndyk chce sprzedać za 35,5 mln zł. Ale nawet ta kwota nie pokryje wszystkich długów spółki, które obecnie wynoszą ponad 150 mln zł.

(9/02/2018)

 

     Kiedy państwo polskie organizowało "Żegotę", państwo francuskie organizowało wywózki Żydów do obozów śmierci

Szef francuskiego MSZ Jean-Yves Le Drian oświadczył przedwczoraj, że nowelizacja ustawy o polskim IPN jest "niewłaściwa" i "godna potępienia". Dodał przy tym, że "nie należy na nowo pisać historii. To nigdy nie jest dobre". Myślę, że warto sprostować pana Le Driana i zapewnić, że o "pisaniu historii na nowo" nikt nie myśli. Dodatkowo należy mu przypomnieć, że kiedy polski rząd, jako jedyny na świecie, powołał instytucję ratującą Żydów z Holocaustu, rząd kolaborantów z Francji organizował wywózkę 76 tys. Żydów do obozów śmierci.

(8/02/2018)

 

     "Do zdolnych, ciężko pracujących ludzi idzie sygnał: Chcesz zarabiać grubą kasę? Wchodź władzy bez wazeliny..."

W sprawie nominacji 29-letniej Ewy Bugały na stanowisko dyrektora ds. komunikacji w PKN Orlen (do tej pory pracowała na odcinku informacyjno-propagandowym w TVP Info), racje może mieć Łukasz Warzecha: "Do porządnych, zdolnych i ciężko pracujących ludzi idzie sygnał: Chcesz zarabiać grubą kasę i się ustawić? To wchodź władzy bez wazeliny, nieważne, co umiesz i czego się nauczyłeś". Przypomnijmy, że kiedy Tusk wstawiał do Orlenu swojego człowieka od "pijaru", to oburzenie PiS sięgało zenitu. A teraz co? Czyżby nasi mogli więcej?

(8/02/2018)

 

     Cały świat słyszał o Schindlerze. Prawie nikt nie słyszał o dr. Łazowskim - Polaku, który uratował 8 tys. Żydów

Ta historia to gotowy materiał na hollywodzki film. Eugeniusz Łazowski najpierw uciekł z sowieckiego transportu na Sybir. Następnie wydostał się z niemieckiego obozu dla jeńców. Ostatecznie osiadł w Stalowej Woli, gdzie jako lekarz PCK wpadł na pomysł, jak uratować tysiące ludzi przed wywózką do obozów śmierci. Zaczął im podawać niegroźną bakterię, która "zakłamywała" wyniki testów (były one identyczne, jak przy zakażeniu śmiertelnym tyfusem). Niemcy widząc skalę "epidemii" wstrzymali ze Stalowej Woli wywózki do obozów koncentracyjnych.

(7/02/2018)

 

     Posłowie PO i Nowoczesnej nie chcą ustawy o Dniu Pamięci Polaków ratujących Żydów. Ktoś jest to wstanie wyjaśnić?

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu pracuje obecnie nad prezydencką ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów. Miałby on być oficjalnie obchodzony 24 marca - w rocznice tragicznego mordu rodziny Ulmów. Wczoraj na komisji doszło do głosowania nad przekazaniem projektu do dalszych prac sejmowych. Przedstawiciele PO i Nowoczesnej, jako jedyni byli przeciwko. Czy ktoś jest to wstanie racjonalnie wyjaśnić?

(7/02/2018)

 

     Znany nowojorski rabin był w szoku, gdy dowiedział się, że Niemcy mordowali także Polaków

Podczas ubiegłorocznej wizyty Donalda Trumpa w Warszawie, do Polski przyleciał również wpływowy nowojorski rabin Shmuley Boteach (ma prawie milion fanów na facebooku, a sam określa siebie nieskromnie "the most famous Rabbi in America"). Podczas wędrówek po Warszawie towarzyszył mu Marcin Czapliński (ostatnio nieustannie walczy o dobre imię Polski na gruncie angielskojęzycznych stron społecznościowych). Gdy dotarli na Pawiak rabin wraz z rodziną szczerze się zdziwili. - "To Niemcy też mordowali Polaków? Za co?"

(6/02/2018)

 

     Stał na czele firmy produkującej Cyklon B. Po wojnie, jakby nigdy nic, został szefem BASF

Carl Wurster wstąpił do NSDAP w 1937 roku. Podczas II wojny światowej był szefem firmy chemicznej produkującej gaz Cyklon B, który służył Niemcom do mordowania ludzi w Auschwitz. Po wojnie Wurster stanął przed Trybunałem ds. Zbrodni Wojennych w Norymberdze, jednak już w 1948 roku odzyskał pełną wolność. Zaledwie cztery lata później został szefem firmy BASF (powstałej w wyniku podziału zbrodniczego kartelu IG Farben). Powyższa historia pokazuje, że denazyfikacja, jaka miała miejsce w RFN, w istocie była tylko powierzchowna.

(5/02/2018)

 

     Jeśli przedstawiciel PO mówi, że "Polacy mordowali Żydów, tylko obozów nie zakładali", to partia ta musi spaść na samo dno

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - póki wysocy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej będą publicznie i bez skrępowania sugerować, że jesteśmy narodem odpowiedzialnym za Holocaust, że mordowaliśmy Żydów, a jedyne co nas odróżniało od Niemców to fakt, że "nie zakładaliśmy obozów śmierci", to notowania partii założonej przez Donalda Tuska będą zbliżać się do poziomu zera. Każdy z nas zna historię, każdy orientuje się kto i dlaczego mordował, kto był agresorem, a kto ofiarą. Generalizowanie a'la Święcicki skończy się dla PO katastrofą.

(5/02/2018)

 

     Będzie tak jak na Wyspach: Sejm uchwalił, że nowe firmy zapłacą ZUS dopiero wtedy, gdy zaczną zarabiać. I to jest "Dobra zmiana"!

Śledząc doniesienia z frontu wojny informacyjnej umknęła nam bardzo ważna informacja z lokalnego podwórka. Otóż Sejm głosami większości partii politycznych (przeciwko była tylko PO) przyjął ustawę, zgodnie z którą nowe firmy będą płacić "mały" ZUS dopiero, gdy ich miesięczne przychody przekroczą 1050 zł. Po osiągnięciu tej bariery składka ZUS przez pół roku będzie wynosić tylko 319,94 zł. Po tym okresie składka urośnie, ale nadal będzie znacznie niższa od normalnej (przez 2 lata po 520,10 zł miesięcznie). 

(2/02/2018)

 

     Polska została liderem UE w zakresie inwestycji zagranicznych. Takich wyników nie notowano od dekady

Inwestorzy z zagranicy w 2017 roku zainwestowali w Polsce 12,8 mld euro. Uruchomili 335 bezpośrednich inwestycji, co w tym roku ma się przełożyć na powstanie ponad 86 tys. nowych miejsc pracy. Okazuje się, że to najlepszy wynik w całej UE. Porównując te dane do wyników z lat poprzednich stwierdzić można, że rok 2017 pod względem liczby inwestycji był najlepszym od dekady i drugim w okresie 20-lecia. I pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu cała totalna opozycja twierdziła, że Polskę czeka "scenariusz grecki"...

(2/02/2018)

 

     Wszyscy patrzą na Izrael, tymczasem władze RFN dają zgodę na Nord Stream 2! Tak wygląda "europejska solidarność"...

Pomimo sprzeciwów Polski i innych państw Europy Środkowo-Wschodniej, pomimo wielu negatywnych ekspertyz władze Niemiec - nie patrząc na unijne prawo - udzieliły wczoraj zgody na budowę oraz eksploatację morskiego odcinka gazociągu Nord Stream 2. Zgoda obejmuje również budowę jego lądowej części w rejonie Lubmin. W ten oto sposób w życie wchodzi współczesna wersja paktu Ribbentrop-Mołotow. Kwestie militarne zastąpiono gospodarczo-politycznymi, jednak skutki dla Polski mogą być podobne. 

(1/02/2018)

 

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu