Stonoga leaks: Komorowski miał interweniować u Seremeta, by wyciszyć sprawę finansów Nowoczesnej? Raczej fejk, ale przy okazji wypłynęły inne kwestie
wpis z dnia 15/10/2015

foto: twitter.com (screen)

Z. Stonoga opublikował wczoraj sporą dawkę mailowej korespondencji dotyczącej partii Nowoczesna. Wśród zamieszczonych materiałów pojawił się także mail sugerujący, jakoby były prezydent B. Komorowski miał interweniować u prokuratora generalnego A. Seremeta w sprawie wyciszenia śledztwa dotyczącego finansów Nowoczesnej. Robert Tyszkiewicz, który widnieje jako rzekomy autor maila, stwierdził jednak, że nie ma z tym nic wspólnego. Upubliczniona korespondencja jest prawdopodobnie fejkiem, ale przy okazji wypłynęły inne ciekawe kwestie.
                 

r e k l a m y


            

Robert Tyszkiewicz, bliski współpracownik Bronisława Komorowskiego, który w opublikowanym przez Zbigniewa Stonodze screenie maila widnieje jako jego rzekomy autor, stwierdził że nie ma tą korespondencją nic wspólnego: "Informuję, że nie jestem autorem maila ws. śledztwa nt. finansowania. Nie jestem też użytkownikiem wskazanego tam konta mailowego". Oświadczenie powyższej treści opublikował na twitterze. 

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru w sprawie wycieku korespondencji mailowej również wydała specjalne oświadczenie. Czytamy w nim, że: "W związku z bezprawnym uzyskaniem dostępu do skrzynki mailowej jednego ze współpracowników Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru informujemy, że zawarte tam informacje objęte są tajemnicą korespondencji. (...) W zaistniałej sytuacji jesteśmy zmuszeni uprzedzić, że będziemy podejmować zdecydowane działania prawne. Nieuprawnione uzyskanie informacji oraz ich ujawnianie innej osobie zgodnie z art. 267 Kodeksu karnego stanowi przestępstwo".

W związku z publikacjami Stonogi Przemysław Wipler (KORWiN) przesłał do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta "Wniosek o informację o stanie śledztwa", który opublikował na swoim twitterze. Screen tej korespondencji dostępny jest poniżej:

 

foto: twitter.com/wipler

 

W kontekście powyższego warto również zapoznać się z tekstem pt. 'Kuchnia "Nowoczesnej" polityki', który wczoraj został opublikowany na portalu Kulisy24.com. Artykuł ten traktuje m.in. o wątpliwościach dotyczących finansowania formacji Ryszarda Petru.

Polecam: Kuchnia "Nowoczesnej" polityki (Kulisy24.com)

 

wpis z dnia 15/10/2015

                   

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu