Tuż przed wyborami Ewa Kopacz daje podwyżki funkcjonariuszom SB
wpis z dnia 16/10/2015

foto: kprm.gov.pl

Na kilka tygodni przed wyborami Ewa Kopacz postanowiła zadbać o "esbecki" elektorat. Jedną z ostatnich decyzji jaką podjęła będąc premierem jest wydanie rozporządzenia o zwiększeniu dodatku za wysługę lat dla osób, które zaczynały swoje kariery w Służbie Bezpieczeństwa PRL przed 1981 rokiem. Jeżeli nadal pracują w służbach III RP, to ich pensje urosną aż o 10 procent.
                 

r e k l a m y


            

Jak donosi portal Niezalezna.pl - na chwilę przed usunięciem ze stanowiska szefa Rady Ministów, Ewa Kopacz zadbała o przywileje dla byłych esbeków i innych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL, którzy do dziś pracują w służbach specjalnych. Z uwagi na wydane przez nią rozporządzenie o podwyżce tzw. dodatku za wysługę lat, pensje osób zatrudnionych w Służbie Bezpieczeństwa przed 1981 rokiem wzrosną o 10 procent.

W ślad za Ewą Kopacz poszedł także minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Wydał on podobne rozporządzenie dla osób pracujących w wojskowych służbach specjalnych (Służba Wywiadu Wojskowego oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego). Osoby zaczynające kariery ponad 35 lat temu w PRL-owskiej Wojskowej Służbie Wewnętrznej (kontrwywiad) oraz Zarządzie II Sztabu Generalnego WP (wywiad) również będą mogły liczyć na 10-procentowe podwyżki z tytułu wysługi lat.

 

Czytaj więcej: Kopacz zadbała o esbecki elektorat. W ostatniej chwili dała podwyżki starym funkcjonariuszom (Niezalezna.pl)

 

wpis z dnia 16/10/2015

                   

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu