niewygodne.info.pl

 

     Magdalena Środa i jej milion zł z budżetu na "Kartografie obcości, inności i w(y)kluczenia. Perspektywa filozofii i sztuki współczesnej"

piątek, 18.08.2017 r.

 

foto: nauka.gov.pl

O Magdalenie Środzie zrobiło się ostatnio znowu głośno za sprawą jej wypowiedzi na temat defilady z 15 VIII. Według tej filozofki przemarsz kompanii reprezentacyjnych ulicami Warszawy w święto Wojska Polskiego obnaża "militarno-nekrofilny charakter patrialchalnego społeczeństwa". Jej poglądy. Jej problem. Tak przy okazji przypomniało mi się, że Środa za czasów PO-PSL otrzymała ministerialny grant naukowy w wysokości 1 059 537 zł na pracę pt. "Kartografie obcości, inności i w(y)kluczenia. Perspektywa filozofii i sztuki współczesnej". I to już może bardziej boleć...

 

1 059 537 zł - dokładnie na takie wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zarządzanego przez PO mógł liczyć projekt badawczy prof. Magdaleny Środy pt.: "Kartografie obcości, inności i w(y)kluczenia. Perspektywa filozofii i sztuki współczesnej". Projekt ten został w 2015 roku zakwalifikowany do finansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Jestem ciekawy na czym dokładnie polegało badanie "obcości, inności i w(y)kluczenia" w perspektywie współczesnej filozofii oraz sztuki i dlaczego kosztowało to aż tyle pieniędzy?

      

r e k l a m y


       

Tak przy okazji - przeglądając wykaz wniosków zakwalifikowanych do finansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki za rok 2015 można znaleźć różne inne ciekawe pozycje. Dotację w wysokości 1 217 400 zł otrzymał projekt pt. "W poszukiwaniu transdyscyplinarnej synergii: przełomy gospodarcze Polski z perspektywy historyczno-przyrodniczej na tle europejskim". Na 1 122 365 zł mógł liczyć projekt pt. "Kultura polska wobec zachodniej filozofii ezoterycznej w latach 1890-1939". Niewiele mniej, bo 1 059 537 zł otrzymał wspomniany powyżej projekt badawczy prof. Magdaleny Środy pt.: "Kartografie obcości, inności i w(y)kluczenia. Perspektywa filozofii i sztuki współczesnej".

  

r e k l a m y


 

Tym, którzy jeszcze nie widzieli, polecam lekturę pełnego wykazu wniosków zakwalifikowanych do finansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki z rok 2015. Lista robi wrażenie. Link poniżej w źródłach.

 

Źródło: Sycylia (Twitter.com)
Źródło: Wykaz wniosków zakwalifikowanych do finansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki 2015 r. (Nauka.gov.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

     

R E K L A M Y

a

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

   

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.