Tusk już w wieku 62 lat będzie mógł pobierać 23 tys. zł emerytury. Wiek emerytalny w Brukseli zaczyna się od 58 lat (!)

poniedziałek, 21.08.2017 r.

 

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Unijni eurokraci krytykują Polskę za to, że obniża swoim obywatelom wiek emerytalny. Mało kto jednak wie, że sami mogą liczyć na emeryturę już w wieku 58 lat. I to nie byle jaką! Dla przykładu - Donald Tusk, mimo iż osobiście postulował i głosował za wydłużeniem Polakom obowiązku pracy do 67. roku życia, już za 2 lata (po opuszczeniu unijnego stołka) otrzyma prawo do świadczenia emerytalnego w wysokości ok. 23 tys. zł. miesięcznie. To blisko 11 razy więcej niż wynosi obecnie przeciętna emerytura w Polsce!

   

r e k l a m y


  

Donald Tusk urodził się w 1957 roku. W tym roku skończył 60 lat. Nie wszyscy wiedzą, że już nabył prawo do unijnej emerytury przysługującej brukselskim urzędnikom. Co istotne - emerytura ta nie jest byle jaka. Zgodnie z unijnymi przepisami byłemu premierowi Polski, który zdecydował się objąć stanowisko szefa Rady Europejskiej, przysługuje prawo do emerytury w wysokości 4,274 proc. miesięcznej pensji za każdy rok pracy. W 2019 roku, kiedy odejdzie ze stanowiska szefa Rady Europejskiej (ukończone 62 lata), będzie mu przysługiwać prawo do emerytury w wysokości około 23 tys. zł (5 [lat pracy] x 4,274 proc. miesięcznej pensji [ok. 110 tys. zł] = ok. 23 tys. zł). A to oznacza, że emerytura Tuska będzie blisko 11 razy więcej niż wynosi przeciętna emerytura w Polsce!
    

r e k l a m y

 


    
W kontekście powyższego warto odnotować, że unijni urzędnicy - mimo iż sami mogą korzystać z wielu emerytalnych przywilejów (wyższe emerytury; niższy wiek emerytalny, który w określonych przypadkach zaczyna się już od 58. roku życia) - zalecają Polsce podjęcie działań mających na celu podwyższenie wieku emerytalnego.

 

Źródło: Gigantyczne wynagrodzenie i sowita emerytura. Ile Tusk zarobi w Brukseli? (DoRzeczy.pl)
Źródło: Urzędnicy zatrudnieni na stałe (Ec.europa.eu)

 

r e k l a m y


 

    


    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies 

oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie 

stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.