niewygodne.info.pl

 

     Gigantyczne premie, finansowa strata i toporna propaganda. Dobra zmiana w TVP musi się zawalić

środa, 23.08.2017 r.

  

foto: screen z Youtube.com

Aby mieć wpływ na społeczeństwo, trzeba mieć najpierw do niego szeroki dostęp. TVP, poprzez nachalną i toporną propagandę uprawianą w swoich serwisach informacyjnych, dostęp ten coraz traci coraz szybciej. Za PO-PSL telewizja publiczna również była podporządkowana rządowej narracji, ale często robiono to w "białych rękawiczkach", w sposób bardziej wysublimowany. Dziś jest ostra nawalanka, w wyniku której TVP stała się biegunowym odbiciem TVN. A w takich okolicznościach zasięg TVP nie będzie się zwiększał.

 

Jeśli debata publicystów w TVP ma wyglądać w ten sposób, że w tym samym czasie zapraszany jest Targalski, Sakiewicz i ewentualnie ktoś od braci Karnowskich, to znaczy, że w telewizji publicznej są potrzebne zmiany. Po przejęciu władzy przez PiS liczyłem na realną sanację w TVP. Okazało się, że z telewizji publicznej (a dokładnie z serwisów informacyjnych tej telewizji) zrobiono drugi TVN/TVN24, tylko że na biegunowo odmiennej pozycji.

      

r e k l a m y


       

Nachalna, topornie robiona propaganda w czasach internetu nie może się udać. To po prostu nie ma prawa "zatrybić" - mówiąc językiem młodzieżowym. Dalsze trwanie przy trybie "robimy telewizje tylko dla naszego plemienia" oznacza, że oglądalność TVP wciąż będzie spadać, a to - rzecz jasna - będzie miało bezpośredni wpływ na wyniki finansowe tej spółki.

Przypomnijmy, że o ile w 2015 r. strata netto TVP wyniosła 36,6 mln zł, to w 2016 r. (czyli już za prezesury Jacka Kurskiego) strata się pogłębiła i wyniosła 177 mln zł. Wszystko to przy spadających przychodach (o -6,8 proc., do 1,47 mld zł), spadających udziałach w oglądalności oraz zwiększonych kosztach działalności gospodarczej (o +8,2 proc., do 1,65 mld zł). W efekcie powyższego Kurski był zmuszony poprosić rząd Beaty Szydło o udzielenie pożyczki. Kwota 800 mln zł ma zasilić kasę TVP. Wypłacana ma być w transzach.

Jakby tego było mało - należący do niemieckiego kapitału dziennik "Fakt" napisał wczoraj, że prezes TVP Jacek Kurski przyznawał sowite premie swojej przyszłej partnerce. Tego typu skandale z pewnością nie pomogą TVP, która traci oglądalność coraz szybciej.

  

r e k l a m y


 

"Dobra zmiana" w TVP musi się zawalić i zostać zastąpiona przez autentycznie "lepszą zmianę", która - jakkolwiek to dziwnie nie zabrzmi - będzie czerpać ze wzorców wypracowanych w latach rządów PO-PSL. Inaczej zakres wpływu telewizji publicznej na to co myślą i wiedzą Polacy zostanie trwale zredukowany do obszaru właściwego dla partyjnego betonu. A samym tylko partyjnym betonem wyborów powszechnych nigdy się nie wygra.

Źródło: Gigantyczne premie dla kochanki prezesa TVP! (Fakt.pl)
Źródło: TVP z dużą stratą i spadkiem przychodów (Bloomberg)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP