niewygodne.info.pl

 

     Tak działa przemysł kłamstwa i manipulacji. Historia z powstańcem warszawskim okazała się być FEJKIEM!

środa, 30.08.2017 r.

  

foto: niewygodne.info,pl

Pamiętacie jak media grzały temat 95-letniego powstańca warszawskiego, któremu ustawa dezubekizacyjna miała istotnie obniżyć emeryturę? Sprawa przez kilka dni nie znikała z leadów i czołówek wielu popularnych porali internetowych. Teraz okazało się, że był to klasyczny FAKENEWS. Resort spraw wewnętrznych jednoznacznie wykluczył, aby 95-letni powstaniec był objęty zakresem ustawy dezubekizacyjnej. - "Osoba ta nigdy nie otrzymała żadnej decyzji o obniżeniu emerytury", czytamy w komunikacie MSWiA. Pytanie - czy ktokolwiek przeprosi za rozsyłanie fałszywych informacji?

 

Przypomnijmy - media mainstreamowe kilka dni temu obiegł news o 95-letnim powstańcu warszawskim, któremu "władza PiS zabrała emeryturę". Zgodnie z informacjami, jakie można było znaleźć na takich serwisach jak Gazeta.pl, Wp.pl czy naTemat.pl - ów powstaniec miał zostać objęty ustawą dezubekizacyjną.

          

r e k l a m y


       

W sprawie 95-latka interweniował nawet Rzecznik Praw Obywatelskich - Adam Bodnar. To on opublikował obszerne fragmenty listu wspomnianego powstańca, w którym ów weteran żalił się, że najpierw był żołnierzem AK, "zaplutym karłem reakcji" i osobistym wrogiem towarzysza Bieruta i Stalina, a teraz jest wrogiem Narodu i "osobistym wrogiem, ale czyim"?

Teraz okazuje się, że cała historia jest fejkiem. MSWiA wydało w tej sprawie specjalny komunikat, w którym wykazało, iż 95-latek, który zgłosił się do RPO nigdy nie był objęty zakresem ustawy dezubekizacyjnej. - "Osoba ta nigdy nie otrzymała żadnej decyzji o obniżeniu emerytury", czytamy w komunikacie MSWiA.

Powstaje pytanie - czy którykolwiek z serwisów informacyjnych kolportujących newsa o tym, że "PiS pozbawił 95-letniego powstańca warszawskiego emerytury", teraz przeprosi za to, że grzał zupełnie nieprawdziwy temat?

  

r e k l a m y


 

Pozostając w obrębie tej sprawy - świetną pracę wykonał Demaskator Propagandy, który na twitterze opublikował infografikę prezentującą "studium przypadku" medialnego kłamstwa o 95-letnim powstańcu:

 

 

Źródło: Demaskator Propagandy (Twitter.com)
Źródło: MSWiA: nie wydano decyzji o obniżeniu emerytury 95-letniego powstańca (Onet.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP