niewygodne.info.pl

 

     To hasło podbija francuską sieć: "Nie potrzebujemy polskich hydraulików. Potrzebujemy polskich ministrów"

wtorek, 12.09.2017 r.

  

wykorzystane foto: LeWeb14 (Flickr.com / CC by 2.0)

Prezydent Francji Emmanuel Macron traci zaufanie społeczne w bardzo szybkim tempie. Od czerwca stracił już 22 pkt. procent poparcia. Jak zauważyła agencja Reutersa żaden francuskim polityk od 1995 roku nie tracił poparcia w takim tempie jak Macron. Niewybredne ataki prezydenta Francji na Polskę z pewnością mu nie pomogły. Skupienie się na naszym kraju, a odłożenie na bok bieżących problemów Francji spowodowało, że serca francuskich internautów podbiło hasło: "Nie potrzebujemy polskich hydraulików. Potrzebujemy polskim ministrów".

            

r e k l a m y


       

Można zaryzykować stwierdzenie - im mocniej Emmanuel Macron atakuje Polskę, tym bardziej traci społeczne poparcie we własnym kraju. W trzy miesiące prezydentury dorobił się znacznie większej liczby przeciwników, aniżeli zwolenników, a o poparciu jakie miał przed wyborami może już definitywnie zapomnieć.

Bezpardonowe ataki na Polskę mają też swoje socialmedialne konsekwencje. Okazało się, że kilka dni temu na francuskim twitterze wielką popularność zyskał wpis o następującej treści:

 

Ce ne sont pas des plombiers polonais qu'il faut pour la France.
Ce sont des ministres polonais.

 

Co można przetłumaczyć jako:

 

Francja nie potrzebuje polskich hydraulików. 
Francja potrzebuje polskich ministrów.

  

r e k l a m y


 

Oczywiście to nawiązanie do dość nieudolnej polityki wewnętrznej francuskiego prezydenta i tamtejszego rządu. Dla francuskich internautów polski rząd jest pod tym względem wzorem do naśladowania. Szczególnie jeśli chodzi o politykę migracyjną i jej konsekwencje dla francuskiego społeczeństwa.

 

Źródło: Cretinus Alpestris (Twitter.com) 

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP