niewygodne.info.pl

 

     W Niemczech po 80 dniach nadal nie mają rządu. W Polsce już po 2 tygodniach robili z tego powodu aferę

środa, 13.12.2017 r.

    

foto: EPP (Flickr.com / CC by 2.0)

Pamiętacie jak w 2015 roku, kiedy po 2 tygodniach od wyborów nie było jeszcze uformowanego rządu, niektóre media i ośrodki opinii zaczęły robić aferę, sugerując jakoby Zjednoczona Prawica już na starcie była niewydolna i wewnętrznie skonfliktowana? To teraz uświadomcie sobie, że wybory parlamentarne w Niemczech miały miejsce 24 września. To znaczy, że dziś mija 80-ty dzień od kiedy Niemcy nie mają nowego rządu. Czy powinniśmy się już zacząć martwić sytuacją, jaka panuje u naszego zachodniego sąsiada?

 

Niemcy to nasz największy partner handlowy. Choćby pod tym względem powinna nas interesować sytuacja wewnętrzna tego kraju. A ta, po wrześniowych wyborach do parlamentu, wydaje się być coraz bardziej nerwowa.

              

r e k l a m y


       

Wybory parlamentarne u naszego zachodniego sąsiada miały miejsce 80 dni temu. W tym czasie Niemcom nie udało się sformułować nowego rządu - czy to mniejszościowego (centro-chadeckiego CDU-CSU), czy też koalicyjnego (np. CDU-CSU z socjalistami z SPD). Przypominam o tym celowo i z premedytacją, bowiem pamiętam atmosferę jaka zaczęła się rodzić dwa lata temu w Polsce, kiedy w 14 dni po wyborach parlamentarnych nadal nie było wiadome kto stanie na czele rządu i jacy będą ministrowie. Wówczas to niektóre media złośliwie sugerowały, że Zjednoczona Prawica wcale nie jest taka zjednoczona, że już na starcie dochodzi do konfliktów, że kłopoty ze sformułowaniem nowego gabinetu to zwiastun niewydolności i nieudolności, jaka zapanuje później.

    

r e k l a m y


 

Przypomnijmy, że rząd Beaty Szydło został ostatecznie powołany 16 listopada 2015 roku, tj. w 22 dniu licząc od daty wyborów (które miały miejsce 25 października 2015 r.). Wybory u naszego zachodniego sąsiada miały miejsce 24 września 2017 r. i do dziś nie znamy nazwiska kanclerza i szefów poszczególnych resortów federalnych. Czy jest to zwiastun prawdziwej niewydolności i nieudolności jaka zapanuje w Berlinie w kolejnych miesiącach?

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP