niewygodne.info.pl

 

     "Do zdolnych, ciężko pracujących ludzi idzie sygnał: Chcesz zarabiać grubą kasę? Wchodź władzy bez wazeliny..."

czwartek, 8.02.2018 r.

    

foto: screen shot (TVP)

W sprawie nominacji 29-letniej Ewy Bugały na stanowisko dyrektora ds. komunikacji w PKN Orlen (do tej pory pracowała na odcinku informacyjno-propagandowym w TVP Info), racje może mieć Łukasz Warzecha: "Do porządnych, zdolnych i ciężko pracujących ludzi idzie sygnał: Chcesz zarabiać grubą kasę i się ustawić? To wchodź władzy bez wazeliny, nieważne, co umiesz i czego się nauczyłeś". Przypomnijmy, że kiedy Tusk wstawiał do Orlenu swojego człowieka od "pijaru", to oburzenie PiS sięgało zenitu. A teraz co? Czyżby nasi mogli więcej?

 

W kontekście "sprawy Bugały" warto przypomnieć, że kiedy Igor Ostachowicz, słynny pijarowy doradca Donalda Tuska, w 2014 roku był powoływany na intratne stanowisko w PKN Orlen, to "moralne wzmożenie" w PiS sięgało zenitu. 

To wówczas Mariusz Kamiński (były szef CBA, obecnie członek Rady Ministrów) wypowiedział następujące słowa: "To decyzja skandaliczna. W moim przekonaniu Igor Ostachowicz otrzymał w ten sposób nagrodę za siedem lat swojej pracy przy Donaldzie Tusku. A może nie tyle pracy, co skutecznej propagandy. (...) Z punku widzenia interesu publicznego nominacja Ostachowicza to skandal psujący życie publiczne".

              

r e k l a m y


       

Krytyka Platformy była wówczas na tyle silna i powszechna, że Ostachowicz zrezygnował z pracy w Orlenie już po pierwszym dniu.

Dziś do Orlenu ma być eksportowana Ewa Bugała - młoda 29-letnia dziennikarka TVP, która zasłynęła kontrowersyjnymi (gdyż mało obiektywnymi) materiałami dla Wiadomości czy TVP Info. Obecnie, zgodnie z doniesieniami medialnymi, szykowane ma być dla niej miejsce dyrektora biura komunikacji korporacyjnej oraz rzeczniczki prasowej firmy.

    

r e k l a m y


 

Pisałem już o tym, ale będę to powtarzał z uporem maniaka - PiS może dziś przegrać tylko sam ze sobą. Opozycja w obecnym wydaniu nie jest dla partii Kaczyńskiego żadnym zagrożeniem. Zagrożeniem są za to sami przedstawiciele PiS, którzy eksponując swoją butę lub arogancję, forsując nieprzemyślane wizerunkowo decyzje, czy też idąc nachalnie w nepotyzm/kumoterstwo, zrażają do siebie zwykłych, umiarkowanych wyborców, od których zawsze zależy ostateczny wynik wyborów. 

Mam wrażenie, że ostatnio partia Jarosława Kaczyńskiego przestała się tym przejmować. Niestety (dla PiS) będzie to miało niebawem wyraźne odzwierciedlenie w sondażach.

 

Źródło: Łukasz Warzecha (Twitter.com)
Źródło: Ewa Bugała: z Telewizji Polskiej na dyrektora komunikacji i rzecznika prasowego w Orlenie (WirtualneMedia.pl)
Źródło: Mariusz Kamiński: Zapraszamy do obozu zmian i Królikowskiego i Biernackiego. NASZ WYWIAD (wPolityce.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP